.
.
.

کشته شدن بیش از ۲۵۰ غیر نظامی در حملات هوایی روسیه در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبکه سوری حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد شمار غیر نظامیانی که در حملات هوایی روسیه در سوریه کشته شده‌اند، به دستکم ۲۵۴ رسید.

حدود یک ماه از آغاز حملات هوایی روسیه در سوریه می‌گذرد. با وحود این‌که مسکو اعلام کرده که هدف از حملاتش مواضع گروه دولت اسلامی موسوم به داعش است، اما گزارش‌ها حکایت از آن دارد که اکثر حملات جنگنده‌های روسیه، مناطقی را هدف قرار می‌دهد که در کنترل دیگر گروه‌های مخالف بشار اسد است.

پنجشنبه ۵ نوامبر معاون وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد گه ۸۵ تا ۹۰ درصد از حملات هوایی روسیه، اپوزیسیون میانه روی سوریه را هدف قرار می‌دهد.

روز جمعه دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که در حملات هوایی روسیه به شهر الرقه پایگاه اصلی داعش در سوریه، دستکم ۴۲ تن کشته شدند که ۲۷ تن غیر نظامی بودند.

همچنین جنگنده‌های روسیه به شهر البوکمال در حومه شهر دیرالزور در شرق وسوریه حمله کردند و ۳۱ تن از اعضای یک خانواده را کشتند. در این حمله ۷۰ غیر نظامی دیگر هم زخمی شدند و وخامت حال بعضی از زخمی‌ها احتمال بالا رفتن شمار تلفات را به وجود آورده است.

در این بمباران، ۵ منزل مسکونی، بیش از ۱۵ مغازه و ۱۸ خودروی غیر نظامی منهدم شد.

روز سه‌شنبه نیروی هوایی روسیه اعلام کرد که جنگنده‌هایش ۱۶۳۱ بار بر فراز سوریه پرواز و «۲۰۸۴ موضع تندروها را بمباران کردند.»