.
.
.

ادامه پیشروی مخالفان اسد در غرب سوریه با وجود حملات هوایی روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که جنگجویان مخالف حکومت اسد، کنترل روستای عطشان و مناطق اطراف آن در شمال حماه را روز جمعه ۶ نوامبر از نیروهای دولتی باز پس گرفتند. این دستاورد ادامه پیشروی مخالفان در غرب سوریه است که روز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد: «گروه احرام الشام و شماری دیگر از گروه‌های اسلامی، صبح امروز روستای عطشان را به کنترل خود در آوردند.»

نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و نیروهای ایرانی و همچنین حمایت هوایی روسیه، اخیرا حمله‌ای بزرگ علیه مناطق تحت کنترل مخالفان در غرب سوریه، آغاز کردند.

روستای عطشان در نزدیکی شهرک مورک قرار دارد که روز پنجشنبه نیروهای گروه جند الاقصی، از گروه‌های وابسته به ارتش آزاد سوریه، آن را به کنترل خود درآوردند. این شهرک در اتوبان مرتبط کننده شمال و جنوب سوریه قرار دارد از که شهرهای اصلی در غرب این کشور عبور می‌کند. اکثر این اتوبان در کنترل نیروهای دولتی است.

ارتش آمریکا چهارشنبه ۴ نوامبر اعلام کرده بود که قصد دارد اسلحه بیشتری به نیروهای اپوزیسیون سوریه که با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در حال نبرد هستند، ارائه دهد. این تصمیم پس از پیشروی‌هایی گرفته شده که جنگجویان حمایت شده از سوی ایالات متحده آمریکا هفته پیش کسب کردند.