.
.
.

پیشروی مهم مخالفان اسد در غرب سوریه با وجود حملات هوایی روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مخالفان حکومت اسد و همچنین دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش دادند که جنگجویان مخالفان، پنجشنبه۵ نوامبر موفق شدند شهرکی واقع در یک اتوبان در غرب سوریه را پس از درگیری‌های شدید با نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان آن‌ها، به کنترل خود در آورند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شهرک مورک که به کنترل مخالفان در آمده، در شمال شهر حماه قرار دارد. این شهرک در اتوبان مرتبط کننده شمال و جنوب سوریه قرار دارد از که شهرهای اصلی در غرب این کشور عبور می‌کند. اکثر این اتوبان در کنترل نیروهای دولتی است.

به کنترل در آوردن شهرک مورک، ضربه‌ای محکم به عملیات زمینی بزرگی به شمار می‌آید که نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی زمینی نیروهای ایرانی، شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و همچنین حمایت هوایی ارتش روسیه آغاز کرده‌اند.

فارس البیوش فرمانده گروه «فرسان الحق» از گروه‌های عضو در ارتش آزاد سوریه در این باره گفت: «صبح امروز شهرک مورک به طور کامل آزاد شد.»

یک فرمانده دیگر از مخالفان نیز این خبر را تایید کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه هم گزارش داد که جنگجویان گروه جند الحق با پشتیبانی جنگجویانی از گروه‌های دیگر، موفق شدند بیشترین بخش‌های شهرک را به کنترل خود در آوردند.

این گزارش افزوده است که پیشروی مخالفان در این شهرک پس از ماه‌ها درگیری مخالفان با نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان حامی آن‌ها حاصل شده است.