.
.
.

تاکید محمد بن سلمان بر حمایت سعودی از یمن در دیدار با بحاح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، جانشین ولیعهد سعودی، روز پنج شنبه 5 نوامبر، با خالد بحاح رئیس شورای وزیران یمن دیدار کرد. در این دیدار محمد بن سلمان بار دیگر بر حمایت کشورش از مشروعیت در یمن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی«واس» در این دیدار، دو طرف درباره آخرین تحولات یمن و تلاش های صورت گرفته به تبادل نظر پرداختند.

بر اساس این گزارش، دکتر مساعد الیبان وزیر مشاور و عضو شورای وزیران، عادل الجبیر، وزیر خارجه، خالد الحمیدان رئیس دستگاه اطلاعات عمومی، برخی دیگر از مقامات سیاسی و نظامی و نیز مقاماتی از یمن حضور داشتند.

خبرگزاری یمنی سبا گزارش داد که شاهزاده محمد بن سلمان بار دیگر ایستادگی سعودی در کنار یمن را تکرار و بر علاقمندی این کشور در تقویت روابط با یمن تاکید کرد.

جانشین ولیعهد سعودی تاکید کرد که کشورش برای ایجاد امنیت و رهایی این کشور از شبه نظامیان حوثی و نیروهای صالح و آزاد سازی تمامی مناطق تحت کنترل آنها، تلاش می کند.

از سوی دیگر، بحاح نیز ایستادگی سعودی در کنار یمن در شرایط سخت کنونی را ستود و از خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، و ولیعهد ایشان شاهزاده محمد بن نایف به خاطر شجاعت و حمایت آنها در تلاش برای بازگشت امنیت و ثبات به یمن، تقدیر و تشکر کرد.

در این دیدار مسائل نظامی و سیاسی مربوط به یمن و نیز کمک های انسان دوستانه و بازسازی مناطق آزاد شده این کشور، مورد بحث قرار گرفت.