.
.
.

بحرین.. محکومیت پنج متهم به جاسوسی برای ایران به حبس ابد و ابطال تابعیت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادگاه جنایی در منامه پایتخت بحرین، پنجشنبه ۵ نوامبر، پنج‌تن از شهروندان این کشور را به اتهام جاسوسی برای ایران، به حبس ابد و ابطال تابعیت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی بحرین، احمد الحمادی رئیس دادستانی جنایت‌های تروریستی پادشاهی بحرین در این باره گفت که محکومان به جاسوسی برای کشور خارجی (ایران) آموزش استفاده از اسلحه و مواد منفجره متهم شده‌اند.

بنا بر این گزارش، پنج متهم که با هدف انجام اعمال خرابکارانه در بحرین و هدف قرار دادن سازمان‌های عمومی، موسسه‌های مالی و بانک‌ها، با نیروهای از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران تماس گرفتند.

از پنج محکوم، دو تن از آن‌ها در دادگاه محاکمه شدند و سه تن دیگر به دلیل فراری بودند، حکم غیابی در حقشان صادر شده است. یکی از فراری‌ها به ایران گریخته است.

خبرگزاری دولتی بحرین گزارش داده است که دادستانی، محکومان را متهم کرده که در ماه‌های اوت و سپتامبر ۲۰۱۴، با هدف انجام اعمال ستیزه‌جویانه در بحرین، با نیروهایی از سپاه پاسداران ایران تماس گرفتند.

بنا بر این گزارش، دو متهم ردیف‌های اول و دوم، به ایران رفته و در پایگاه‌های نظامی این کشور آموزش‌های نظامی و ساخت و به کار گیری بمب دریافت کردند. متهمان ردیف‌های سوم، چهارم و پنجم هم توسط دو متهم اول جذب شدند. متهمان ردیف اول و دوم ترتیب سفر سه متهم دیگر و دیدارشان با اعضایی از سپاه پاسداران را با هدف تکمیل آموزش‌های نظامی دادند.

اعلام صدور حکم در حق پنج متهم در حالی است که چهارشنبه وزارت کشور بحرین از دستگیری ۴۷ متهم به عضویت در شبکه‌ای «تروریستی» مرتبط با ایران خبر داده بود.