.
.
.

آمریکا: ۸۵ تا ۹۰ درصد حملات هوایی روسیه در سوریه علیه مخالفان میانه‌رو است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آن پاترسون بلندپایه‌ترین دیپلمات آمریکایی در امور خاورمیانه به جلسه‌ای در کنگره آمریکا گفت که ۸۵ تا ۹۰ درصد حملات هوایی روسیه، مواضع اپوزیسیون میانه‌رو را هدف قرار داد.

روسیه ماه گذشته حملات هوایی خود را علیه مخالفان دولت سوریه آغاز کرد با این‌که اعلام کرده بود هدفش جنگ علیه گروه دولت اسلامی موسوم به داعش است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پاترسون، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در مسائل خاور دور در جلسه قانون‌گذارانی در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «مسکو به روشی استهزا آمیز سعی کرد وانمود کند که حملاتش علیه تروریست‌ها است، اما تا کنون ۸۵ تا ۹۰ درصد حملات علیه مواضع اپوزیسیون میانه‌رو است.»

در همین جلسه، ویکتوریا نولاند معاون وزیر امور خارجه آمریکا در مسائل اروپا و اوراسیا گفت که روسیه، مستقر کردند جنگ‌افزارهای زمینی و توپخانه‌ای را در مناطقی که نیروهای دولتی سوریه به سود اپوزیسیون میانه‌رو در نزدیکی حماه و حمص از دست داده بودند، آغاز کرده است.

نولاند افزود: «روسیه توبخانه و جنگ‌افزارهای زمینی خود را در اطراف حماه و حمص مستقر می‌کند، مساله‌ای که سربازان روس را به میزان بیشتری در معرض ضد حمله‌ها قرار می‌دهد.»

پاترسون در بخش دیگری از سخنان خود گفت که باراک اوباما در حال بررسی افزایش تلاش‌ها در جنگ با گروه داعش است.

دولت اوباما هفته پیش اعلام کرده بود که گروهی متشکل از ۵۰ نیروی ویژه را برای کمک مستشاری به مخالفان اسد، به سوریه اعزام خواهد کرد.