.
.
.

3 پلیس مصر در انفجار صحرای سینا کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش منابع دولتی مصر، در انفجار یک خودروی بمبگذاری شده که روز چهارشنبه 4 نوامبر به یک مرکز پلیس در صحرای سینا اصابت کرد دستکم 3 پلیس این کشور کشته شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته است.

تلویزیون دولتی مصر گزارش داد که در این بمبگذاری در شهر العریش، در شمال صحرای سینا تعدادی از نیروهای پلیس نیز زخمی شده اند.

یک گروه وابسته به داعش در صحرای سینا گفت که شبه نظامیان این گروه یک خودروی بمبگذاری شده را به یک باشگاه نیروهای پلیس در شهر العریش کوبیده اند.

طی ماه های گذشته، و بعد از حمله گسترده نیروهای دولتی مصر برای پاکسازی صحرای سینا، گروههای اسلامگرای تندرو عملیاتی را در این منطقه که با اسراییل و نوار غزه هم مرز است انجام داده اند.

این حمله چند روز بعد از آن انجام می شود که یک هواپیمای روسی دقایقی بعد از برخاستن از فرودگاهی در جنوب صحرای سینا سقوط کرد و 224 نفر سرنشین آن کشته شدند.

داعش ادعا کرده که این هواپیمای مسافربری را سرنگون کرده است، اما جزئیاتی در این باره منتشر نکرده است. این گروه در گذشته موشکهای ضد هواپیما که از سوی شانه پرتاب می شود را بکار برده ، اما معلوم نیست این گروه سلاحهایی برای سرنگون کردن هواپیماها در ارتفاعهای بالا در اختیار داشته باشد.