.
.
.

دلیل سقوط هواپیمای روسی در مصر احتمالا انفجار بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با ادامه تحقیقات در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری روسی در جنوب مصر که به کشته شدن دستکم ۲۲۴ تن انجامید، احتمال وجود خرابکاری منجر به این حادثه بیشتر شده و منابع آگاه می‌گویند که احتمالا یک انفجار باعث سرنگونی این هواپیما شده است.

یک منبع مصری نزدیک به تحقیقات از دو جعبه سیاه هواپیما به خبرگزاری رویترز گفته است، به احتمال زیاد دلیل سقوط هواپیمای روسی در روز شنبه گذشته، انفجاری بوده که هنوز مشخص نیست دلیل آن سوخت یا بمب بوده است.

این منبع افزود که برای مشخص شدن دلیل انفجار، آزمایش‌هایی بر روی خاک محل سقوط هواپیما در جریان است.

وزارت هوانوردی مصر چهارشنبه ۴ نوامبر اعلام کرد که محققان محتویات جعبه‌های سیاه را بیرون آوردند و در حال تحلیل و بررسی آن هستند.

این وزارتخانه در عین حال افزود جعبه سیاه دومی که حاوی صداهای ضبط شده در کابین خلبان است، آسیب دیده و استخراج همه محتویات آن زمان بر است.

از سویی دولت بریتانیا اعلام کرد که احتمالا هواپیمای روسی به دلیل انفجار یک بمب پس از پرواز سرنگون شده است.

دفتر دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد: «تحقیقات جاری است و هنوز نمی‌توان با قاطعیت از دلیل سقوط هواپیما سخن گفت. اما با افزایش اطلاعات این باور برای ما قوت گرفت که احتمالا دلیل سقوط هواپیما انفجار یک بمب بوده باشد.»

به عنوان یک اقدام پیش‌گیرانه، دولت بریتانیا تصمیم گرفت پرواز هواپیماهایی را که قرار بود چهارشنبه فرودگاه شرم‌الشیخ را به مقصد بریتانیا ترک کنند، به تاخیر اندازد تا این که یک گروه از کارشناسان بریتانیایی برای ارزیابی اوضاع امنیتی به شرم الشیخ برسند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم