فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مقاومت مردمی یمن برای بازپس گیری استان ضالع آماده می شوند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری در جبهه های درگیری در یمن روز سه شنبه 3 نوامبر از کشته شدن ده ها تن ازشبه نظامیان حوثی در جریان درگیری با مقاومت مردمی در اطراف تعز و استان ضالع خبر دادند.

  این در حالی است که منابع آگاه از آمادگی کامل نیروهای مقاومت مردمی برای آزادسازی کامل شهر از چنگ شورشیان حوثی گزارش دادند.

  این منابع اعلام کردند، نیروهای مردمی و ارتش ملی یمن برای آغاز عملیات حمله نظامی به استان ضالع و پاکسازی کامل شهر تعز نزدیک هستند.

  نیروهای مقاومت مردمی یمن،در شهر «دمت» در استان ضالع نیز طی درگیرهای شدید دهها تن از شبه نظامیان حوثی را به قتل رسانده و شماری از تجهیزات نظامی آنها را منهدم کردند.

  طبق این گزارش همزمان با آمادگی نیروهای مقاومت مردمی برای بازپس گیری استان ضالع و مناطقی از شهر تعز، جنگنده های ائتلاف عربی مواضع و پایگاههای حوثی ها را در مناطق مختلف یمن بویژه در ضالع وتعز بمباران کردند.

  ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز گذشته برای کمک و پشتیبانی از مقاومت مردمی در منطقه تعز نیروهای خود را به خط مقدم جبهه تعز اعزام کرد.

  این نیروهای که شامل نیروهای ویژه پیاده نظام است با تجهیزات جنگی پیشرفته از عدن به لحج اعزام شدند تا به نیروهای مقاومت مردمی در تعز بپیوندند.

  نیروهای مقاومت مردمی یمن که از پوشش هوایی پیشرفته ائتلاف برخوردارند، طی روز های گذشته شبه نظامیان حوثی را در شرق شهرستان تعز و همچنین در غرب منطقه استراتژیک ضباب به عقب راندند.

  به گفته منابع مقاومت مردمی یمن هدف از اعزام نیروهای ائتلاف به جبهه تعز دور کردن حوثی ها از اطراف این شهر است تا مردم غیر نظامی در تیر رس این گروه کودتگر قرار نگیرند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران