فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • برغم حملات هوایی روسیه داعش همچنان پیشروی می کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری روز سه شنبه 2 نوامبر از درگیرهای شدید نظامی میان نیروهای اسد تحت حمایت روس ها و شبه نظامیان داعش از در مناطق حمص خبر دادند.

  شبه نظامیان داعش با آغاز حملات روسیه که از یک ماه پیش آغاز شد وضعیت هجومی به خود گرفته و نه تنها این حملات هوایی نتوانست آنمها را از مناطق تحت کنترلشان خارج کند بلکه مناطق وسیعتری را به تصرف خود درآوردند. ناظران نظامی معتقدند که داعش با اشغال روستاها و شهرک هایی که در مسیر شهر حمص و اطراف آن قرار گرفته اند تلاش می کند شااه را بین المللی حمص- دمشق را در تیررس خود قرار دهد تا بتواند عملیات امدادرسانی زمینی برای نیروهای اسد را مختل کند.

  این در حالی است که روس ها تلاش می کنند پیشروی داعش را در مناطق سوریه را متوقف کنند. در راستای این استراتیژی جنگنده‌های ارتش روسیه برای اولین بار از زمان آغاز دخالت نظامی در سوریه، مواضع داعش را در شهر «تدمر» بمباران کردند.

  به گزارش تلویزیون العربیه، جنگنده های ارتش روسیه بعد از ظهر دوشنبه مواضع داعش در شهر تدمر را بمباران کردند.این اولین بار است که روسیه از زمان آغاز حملات نظامی اش در سوریه، مواضع داعش را بمباران می کند.

  به گفته روس ها در جریان حمله جنگنده های روسی به مواضع داعش در تدمر شماری از شبه نظامیان داعش کشته شدند.

  وزارت دفاع روسیه پیش از این اعلام کرد، که طی روزهای گذشته جنگنده های روسی بیش از 200 بار مواضع داعش را در نقاط مختلف سوریه بمباران کردند.

  گفتنی است، شهر باستانی تدمر (پالمیرا)، شهری باستانی بوده که در استان حمص سوریه و در 210 کیلومتری دمشق واقع شده است که آثار باستانی آن توسط گروه تروریستی داعش تخریب شد.

  در پی کنترل شهرک »مهین» در حومه جنوب شرق حمص از سوی داعش و تلاش این گروه برای اشغال روستای تاریخی «الصدد» که اغلب ساکنان آن مسیحی هستند، نیروی هوایی روسیه برای منع پیشروی این گروه تروریستی از اشغال این روستا مواضع آن را به شدت بمباران کرد

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران