فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اوباما: نیروی نظامی به جبهه‌های جنگ با داعش اعزام نمی‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه 2 نوامبر گفت که تصمیم وی برای اعزام ده‌های نیروی ویژه به سوریه ناقض تعهد وی مبنی بر عدم اعزام نیروهای زمینی به این کشور نیست.

  به گزارش خبرگزاری رویترز ، باراک اوباما رئیس‌‌جمهوری آمریکا، اظهار داشت:« طرح اعزام ده‌ها نیروی ویژه آمریکایی به سوریه با هدف آموزش مخالفان معتدل سوری که با داعش در ستیز هستند، با وعده‌های واشینگتن مبنی بر عدم اعزام نیروی زمینی به سوریه در تضاد نیست».

  اوباما در گفت‌وگو با تلویزیون «ان‌بی‌سی» گفت: «در نظر داشته باشید که ما در واقع عملیات‌ ویژه‌ای در سوریه داشتیم و اقدامی که در حال حاضر انجام می دهیم ادامه کارهای قبلی است. ما نیروهای آمریکایی را به جبهه‌های جنگ با داعش اعزام نمی‌کنیم. من همیشه تأکید کرده‌ام که هیچ‌وقت نیروی زمینی به سوریه اعزام نمی کنیم، همانطور که در عراق انجام دادیم، معتقد بودم این امر، مشکل را حل نمی‌کند.»

  سخنان اوباما پس از مطرح می شود که کاخ سفید، روز جمعه گذشته از اعزام 50 نیروی ویژه آمریکایی به سوریه خبر داده بود.

  در بیانیه کاخ سفید تصریح شد که ماموریت این نیروها «آموزش، مشاوره و پشتیبانی است.»

  برخی کارشناسان بر این باورند که اعزام نیرو به سوریه نشان‌دهنده تغییر سیاست آمریکا پس از تحولات اخیر که با دخالت نظامی روسیه در سوریه صورت گرفته است.

  رئیس جمهوری آمریکا پس از خروج نیروهای آمریکا از عراق بارها بر عدم ارسال نیروی نظامی آمریکایی به هر نقطه ای از مناطق بحرانی بویژه در خاورمیانه تاکید کرده است.

  رئیس‌جمهور آمریکا در سپتامبر ۲۰۱۳ در گفت‌وگویی تلویزیونی گفته بود: «هرگز به سوریه نیروی زمینی ارسال نمی‌کنیم.»

  این در حالی است که در پی اشغال شهر «الرمادی» عراق در ماه می و شکست برنامه ارتش آمریکا در آموزش و تسلیح هزاران معارض سوری، دولت اوباما با انتقادهای زیادی مواجه شده است.

  تبلیغات