.
.
.

کشته شدن 27 شبه نظامی حوثی در تعز به دست مقاومت مردمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن روز یکشنبه 1 نوامبر 2015 از کشته شدن 27 تن از شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح به دست مقاومت مردمی در اطراف شهر تعز خبر دادند.

به گفته این منابع در این درگیری‌ها دهها تن از شبه نظامیان حوثی زخمی شدند.

شبه نظامیان حوثی روز گذشته اقدام به ارسال تجهیزات نظامی به شهر «دمت» در استان ضالع کردند. این تجهیزات از استان ذمار و شهر یریم به سوی شهر دمت که طی چند روز گذشته شاهد درگیری های شدیدی میان مقاومت مردمی و حوثی ها بود، ارسال شده است.

گفتنی است که چندی پیش نیروهای مقاومت مردمی توانستند شهر «دمت» را از شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح آزاد کنند، اکنون شبه نظامیان حوثی تلاش می کنند این شهر را از کنترل نیروهای مقاومت مردمی خارج کنند.

برخی از گزارشگران که در منطقه درگیری ها در یمن به سر می برند گفتند که نیروهای مقاومت مردمی برای اولین بار از موشک ضد تانک و نفربر «تاو» علیه ماشین تانک ها و نفربرهای شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح استفاده کردند.

گفتنی است که نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی هفته گذشته مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن را با موشک های «تاو» مجهز کردند این موشک ها ماشین جنگی حوثی ها را مختل و استفاده این گروه کودتاگر از تانک و نفربرهای ارتش یمن ناممکن کرده است.

شب گذشته نیروهای مقاومت در عملیاتی در منطقه "القصر" با استفاده موشک های «تاو» یک تانک متعلق به حوثی ها را منهدم کردند.