.
.
.

ملک سلمان: مسئولیت ما بزرگ است زیرا در سرزمین پیامبری و اسلام هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی چهارشنبه ۲۸ اکتبر در کاخ یمامه، از عادل الطریفی وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی سعودی و شمار زیادی از روشنفکران، سردبیران روزنامه‌ها، نویسندگان و اصحاب رسانه این کشور، استقبال کرد.

ملک سلمان در سخنانی برای حاضران گفت: «بسیار خوشوقتم که امروز در کنار شما هستم. به حمد خدا ما جامعه‌ای متحد هستیم و روشنفکران، اصحاب رسانه و همه کارکنان در این بخش، با یکدیگر برادرند و در راه حق و تقوی به هم یاری می‌رسانند.»

خادم حرمین شریفین افزود: «برادران و خواهرانم، ما در کشور اسلام و مسلمانان هستیم، کشور ما قبله مسلمانان است. از این رو رسانه‌های ما باید همواره راه کتاب و سنت را که این کشور برپایه آن بنا نهاده، بروند. مسلمانان در جهان روزانه پنج بار به سمت مکه مکرمه، محل نزول وحی، آغاز راه رسالت و شهر رسول‌الله نماز می‌خوانند. از همین رو بسیار اهمیت دارد که روشنفکران ما در جریان این اهمیت بزرگ باشند.»

ملک سلمان تاکید کرد که پادشاهی سعودی، بخش بزرگ جزیرةالعرب را تشکیل می‌دهد، منطقه‌ای که برای عرب‌ها و پایگاه کتاب و سنت است. او افزود: «همواره می‌گویم و تکرار می‌کنم، برای مردم عرب همین افتخار بس که قرآن بر پیامبر عربی و در سرزمین عربی نازل شد. این نعمتی بزرگ است اما مسئولیتی بزرگتر بر دوش ما نهاده شده، باید جوانان، پسران و دختران خود را به گونه‌ای تربیت کنیم که اهمیت کشور خود را بدانند.»

ملک سلمان افزود: «ما بحمد الله از امنیت و ثبات بهره‌مندیم. حجاج خانه خدا و عمره‌گذاران و زائران، مطمئن به این ثبات نزد ما در مکه و مدینه می‌آیند. به حمد خدا از دریای سرخ تا خلیج وضعیت به همین ترتیب است. از جنوب به شمال هم همانگونه است. این نعمتی است از خداوند که باید شکر گزارش باشیم. اما ریشه این امنیت و ثبات چیزی نیست مگر این‌که پایه این کشوری که عبدالعزیز آن را تاسیس کرد و فرزندانش سعود، فیصل، خالد، فهد و عبدالله در پس او آن را اداره کردند، قرآن و سنت است.»

ملک سلمان سخنان خود را اینگونه پایان داد: «پایگاه اصلی ما به حمدالله یکی است، مردم و کشور، می‌خواهم به شما بگویم که اکنون مسئولیت بر دوش ما است. ولیعهد و فرزدانمان با من در تحمل این مسئولیت همراه هستند. خدا رحمت کند کسی را که عیب‌های من را به من هدیه کند. درباره رسانه هر چیزی که آن را دارای اهمیت بدانید، به شما خوش آمد گفته می‌شود. تلفن باز است و گوش باز است و مجالس باز. بار دیگر به شما خوش آمد می‌گویم و انشا الله شما را در خیر و برکت ببینم. از خداوند توفیق همگان را خواستارم.»

در این مراسم شاهزاده محمد بن نایف بن عبدالعزیز ولیعهد، جانشین رئیس شورای وزیران و وزیر کشور حضور داشت.