.
.
.

کشته شدن 23 عضو داعش به دست ارتش عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع عراق روز سه شنبه 27 اکتبر 2015 اعلام کرد،23 تن از شبه نظامیان داعش طی در گیری با ارتش عراق در منطقه الرمادی کشته شدند.

به گزارش العربیه جنگنده های عراق و ائتلاف بین المللی ضد داعش، 12 پایگاه متعلق به داعش را در مناطق الرمادی، موصل و سنجار، بمباران کردند.

طبق این گزارش نیروهای امنیتی عراق 3 کارگاه متعلق به گروه تروریستی داعش در منطقه البغدادی در شرق رمادی را منفجر کردند.

در همین حال نیروهای امنیتی عراق طی عملیاتی توانستند دهها بمب کارگذاشته شده در 6 ساختمان در محور شرقی منطقه البغدادی را خنثی کنند و از انفجار مهیب این بمب ها جلوگیری کنند.

گفتنی است که شبه نظامیان داعش هنوز بخش وسعی از خاک عراق را درکنترل خود دارند. هشام الهاشمی کارشناس عراقی درامور امنیتی و گروههای تندرو گروه اخیرا در مصاحبه ای با بخش عربی «بی بی سی» گفته است که داعش در حال حاضر در 33 محور در مناطق شمال و غرب عراق در استان های سنی نشین مشغول جنگ است.

وی افزود: در الانبار 80 درصد مناطق تحت کنترل داعش است. نیروهای دولت مرکزی در حبّانیه و برخی مناطقه عامریه فلوجه و منطقه البغدادی و پایگاه عین الاسد حضور دارند. این مناطق در مرکز الرمادی هستند. گروه دولت اسلامی از آغاز حملات جنگنده های ائتلاف به رهبری آمریکا تاکنون حدود 4 درصد از اراضی که تحت کنترل خود داشت از دست داده است. این گروه در گذشته 30 تا 32 درصد از خاک عراق را اشغال کرده بود و اکنون حدود 26 درصد از خاک عراق را تحت کنترل خود دارد.