.
.
.

یک کشته و ۱۹ زخمی در حمله‌ای انتحاری به مسجدی در نجران سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انفجاری انتحاری در مسجدی در نجران در جنوب سعودی که هنگام نماز مغرب روی داد، دستکم یک کشته و ۱۹ زخمی برجای گذاشته است.

منابع العربیه می‌گویند که مهاجم انتحاری، بمب همراه خود را در حیاط مسجد منفجر کرده و نه در داخل آن.

سرلشکر منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پس از آن‌ نمازگزاران، نماز مغرب را در مسجد المشهد در محله الدحظه در شهر نجران غروب دوشنبه ۱۳-۱-۱۴۳۷ هجری قمری به پایان رساندند و هنگامی که در حال خروج از مسجد بودند، شخصی که کمربند انفجاری به تن داشت، اقدام به ورود به مسجد و منفجر کردن خوذ کرد؛ مساله‌ای که باعث شهادت یکی از نمازگزاران و زخمی شدن شماری دیگر شد که به بیمارستان منتقل شدند.»

نهادهای امنیتی ویژه، اقدام‌های خود را برای تحقیقات جنایی در این حمله تروریستی آغاز کردند. به گزارش خبرگزاری دولتی سعودی، تحقیقات همچنان جاری است.

پس از انفجار، شمار زیادی از ساکنان نجران به منظور اهدای خون به زخمی‌ها، خود را به بیمارستان رساندند.

سرلشکر الترکی: برای شناسایی هویت مهاجم انتحاری تلاش می‌کنیم

از سویی سرلشکر منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی با بیان این‌که مهاجم انتحاری کشته شده است، گفت: «حال دو تن از زخمی‌ها وخیم است.»

سرلشکر الترکی در مصاحبه با العربیه گفت: «نهادهای امنیتی تحقیقات خود را در محل جنایت آغاز کردند. آن‌ها هم‌اینک در حال جمع آوری اطلاعات برای شناسایی هویت عامل انتحاری هستند.» او تاکید کرد که «طرف‌های مسئول کار خود را با شناسایی هویت عامل انتحاری به پایان نمی‌رسانند بلکه تلاش می‌کنند دست‌های پشت پرده‌های این حمله را نیز شناسایی کنند.»

الترکی افزود: «اقدام‌های امنیتی در انتظار تروریست‌ها نمی‌ماند بلکه در تلاشیم تا این افراد را از ارتکاب جنایت بازداریم و آن‌ها را دستگیر کنیم.»

او ادامه داد: «این جنایتکاران افراد بی‌گناه را هدف قرار می‌دهند. اگر احساس کردیم که نیازمند اقدام‌های پیشگیرانه بیشتری هستیم، تردید نخواهیم کرد.»

درباره سرنشت عامل حمله هم سرلشکر منصور الترکی گفت: «عامل انفجار کشته شده، اما بقایای جسد او را جمع آوری کرده و اقدام به آزمایش DNA خواهیم کرد تا هویتش را شناسایی کنیم.»