.
.
.

یمن.. درگیری شدید در تعز؛ حرکت ناوهای جنگی ائتلاف به سوی بندر المخا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع العربیه در یمن روز دوشنبه 26 اکتبر 2015 از درگیری شدید میان نیروهای مقاومت مردمی یمن با شبه نظامیان حوثی و صالح در اطراف شهر تعز خبر دادند.

به گزارش العربیه همزمان با هجوم گسترده ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی به مواضع حوثی ها، جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی مواضع شورشیان را در چند منطقه بمباران کردند.

در همین حال عبد ربه منصور هادی، رئيس جمهور یمن، طی تماس تلفنی با فرماندهان عملیات در تعز ضمن قدر دانی از آنها و از نیروهای مقاومت مردمی، متعهد شد تا پیروزی کامل بر قانون شکنان و شورشیان در کنار ملت یمن خواهد ایستاد.

هادی در تماس خود با فرماندهان مقاومت بر نزدیکتر شدن به پیروزی نهایی بر کودتاگران حوثی در تعز و دیگر شهرهای یمن تاکید کرد.

طبق این گزارش نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن شبه نظامی حوثی را در پادگان امنیتی در حومی شرقی تعز را به محاصره در آوردند.

این نیروها همچنین در منطقه قصر الشعب و برخی مناطق حومه شمالی شهر تعز با حوثی ها درگیر شدند.

منابع العربیه افزودند، ناوهای جنگی نیروهای ائتلاف از بامداد امروز دوشنبه در حالی که مواضع حوثی ها را به شدت گلوله باران می کردند، به سوی بند المخا واقع در جنوب دریای سرخ وغرب استان تعز پیشروی می کنند.

حوثی ها روز گذشته به 35 حمله هوایی و بمباران مواضع شان در مناطق المدیریه، صراویح، جبل هیلان و مدیریه مجزر اعتراق کردند. در این حملات شماری از شبه نظامیان حوثی کشته شدند.

مقاومت مردمی یمن در استان البیضاء نیز با حوثی درگیر شده و که شبه نظامیان حوثی به دلیل عقب نشینی از مناطق استراتیژیک در این منطقه، به گلوله باران مناطق مسکونی روی آوردند.

نیروهای مقاومت مردمی همچنین در مناطق الشعر، والعدين وحزم العدين واقع در استان اب، با شبه نظامیان حوثی درگیر شده که در این میان تعدادی از آنها کشته و زخمی شدند.