.
.
.

ویدیو..آزادی 70 گروگان کُرد وعرب از دست داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کردهای اقلیم کردستان عراق روز یکشنبه 25 اکتبر ویدیوی آزادی 70 تن از گروگان های کرد و نیروی امنیتی عراق از دست داعش توسط نیروهای ویژه آمریکا با همکاری پیشمرگه ها را بر شبکه اینترنت پخش کردند.

بامداد پنجشنبه 22 اکتبر نیروهای ویژه آمریکا با کمک پیشمرگه های کردستان عراق در عملیاتی دقیق و طراحی شده توانستند دستکم 70 گروگان که اکثر آن‌ها از کُردها بودند، را از اسارت گروه دولت اسلامی موسوم به داعش آزاد کنند .

این ویدیو توسط دوربین های کوچکی که بر کلاه خود سربازان شرکت کننده در این عملیات ویژه نسب شده بود، تصویربرداری شده است. این عملیات در بخش حویجه عراق انجام گرفت.

بنا بر این گزارش، در این عملیات، یکی از نظامیان آمریکایی کشته شد. این نخستین نظامی آمریکایی است که در جریان عملیات نبرد علیه گروه داعش در عراق و سوریه کشته می‌شود.

از سویی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد این عملیات پس از آن آغاز شد که «اطلاعاتی در خصوص اعدام قریب الوقوع گروگان‌ها» به دست شبه‌نظامیان داعش دریافت شد.

پیتر کوک سخنگوی پنتاگون به خبرگزاری رویترز، گفته است که در این عملیات، پنج‌تن از شبه‌نظامیان داعش به اسارت گرفته شده و شماری دیگر کشته شدند.

به گفته کوک، در این عملیات 70 گروگان آزاد شدند که بیش از 20 تن از آن‌ها از نیروهای امنیتی عراقی هستند.

شبه‌نظامیان داعش مناطق وسیعی از شمال عراق و سوریه را تصرف کرده و در این مناطق برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده‌اند.

نیروهای ویژه آمریکایی سال گذشته هم برای نجات گروگان‌های آمریکایی از جنگ شبه‌نظامیان داعش در سوریه دست به عملیات زده بودند. آن عملیات اما موفقیت آمیز نبود.