.
.
.

نیروهای سعودی مانع از نفوذ حوثی‌ها به استان الحُرّث شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عملیات گشت میدانی نیروهای مرزبانی سعودی، تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی برای نفوذ در روستاهای واقع در استان جازان را کشف کرد که از سکنه خالی شده‌اند. به طور مشخص این تلاش‌ها در استان الحُرّث روی می‌دهد. شبه‌نظامیان حوثی به صورت گروه‌های کوچک سعی می‌کنند خود را به این روستاها برسانند تا سکوهای پرتاب خمپاره و موشک‌های کاتیوشا را در آن‌ها نصب کنند. اما نیروهای مشترک سعودی با این اقدام‌ها به صورت قاطع مقابله کردند.

نیروهای سعودی به واسطه هواپیماهای بدون سرنشین و گشت‌های مرزبانی در منطقه مرزی میان سعودی و یمن و به طور مشخص، در جنوب ظهران که به منطقه عسیر وابسته‌است و همچنین در منطقه نجران که از ویژگی کوهستانی برخوردارند. تونل‌های را کشف کردند که حوثی‌ها از آن‌ها برای تک‌تیراندازی و مخفی کردن اسلحه استفاده می‌کنند. نیروهای سعودی با در دست گرفتن کنترل این مواضع، با آن‌ها تعامل لازم را انجام دادند.

نیروهای سعودی حضور خود را در نوار مرزی این کشور را با یمن که بالغ بر ۱۵۰۰ کیلومتر است، تقویت کردند تا از هرگونه نفوذ شبه‌نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن جلوگیری کنند و مانع از عملیات آن‌ها در خاک سعودی شوند؛ اقدامی که باعث کاهش حملات شبه‌نظامیان در استان‌های مرزی شد.