فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وال ستریت جورنال: نیروهای نخبه روسیه به سوریه اعزام شده‌اند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  روزنامه آمریکایی «وال ستریت جورنال» به نقل از منابع روس و غربی گزارش داده است که روسیه بخشی از نیروهای نخبه خود را به سوریه اعزام کرده است.

  این روزنامه در گزارش خود به نقل از برخی مقام‌های مسئول نوشته است که روسیه، نقطه تمرکز خود را از اوکراین به حمایت از نظام بشاراسد رئیس جمهوری سوریه تغییر داده است.

  این در حالی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در سخنان رسانه‌ای بر این مساله تاکید می‌کند که مسکو قصد ورود زمینی به جنگ سورریه نیست.

  اما برخی از کارشناسان نظامی روس می‌گویند که نیروهای نخبه روسیه در سوریه حضور یافته‌اند. آن‌ها اما از ماموریتی که به این نیروها داده شده، سخنی به میان نیاورده‌اند.

  این منابع می‌گویند که نیروهای جدید روس، پیشتر در شرق اوکراین مستقر بودند اما هم‌اینک به سوریه اعزام شده‌اند. این نیروها بیشتر شبیه نیروهای دلتای آمریکا است که ویژه جنگ با تروریسم هستند.

  یک مسئول بلندپایه غربی که خواسته نامش فاش نشود، به روزنامه آمریکایی گفته است که ماموریت این نیروها، هماهنگی میان نیروهای دولتی سوریه و جنگنده‌های روسیه است.

  از سویی وزارت دفاع روسیه از اظهار نظر درباره حضور نیروهای روس در سوریه امتناع می‌کند و تنها به این مساله بسنده می‌کند که مسکو، مستشاران نظامی به سوریه فرستاده است.

  از ۳۰ سپتامبر گذشته، روسیه حملات هوایی خود را در سوریه آغاز . مسکو ابتدا اعلام کرده بود که هدفش جنگ با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش است. اما گزارش‌های منابع محلی و بین‌المللی حکایت از آن دارد که اکثر حملات روسیه علیه دیگر گروه‌های مخالف است است که برخی از آن‌ها «میانه‌رو» هستند و از سوی غرب حمایت می‌شوند.

  در نهایت روسیه موضع رسمی خود را تغییر داد و اعلام کرد هدفش حمایت از ارتش سوریه است. هم‌اکنون ارتش سوریه به همراه شبه‌نظامیان متحدش و پشتیبانی هوایی روسیه، عملیاتی در برخی مناطق سوریه علیه مخالفان از جمله در حلب، حمص و لاذقیه آغاز کرده است.

  تبلیغات