.
.
.

نصرالله: ما حزب ولایت فقیه هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت سالگرد عاشورا که شامگاه شنبه ۳۴ اکتبر در حومه جنوبی بیروت ایراد کرد، چند موضع مقابله جویانه اعلام کرد.

او با تکرار این موضع که از مردم فلسطین حمایت می‌کند، گفت که حزبش در جنگ برای مقابله با طرح‌های آمریکا ادامه می‌دهد.

در خصوص لبنان نصرالله یادآور شد که حزبش، حزب ولایت فقیه است که به طور مستقیم با ایران ارتباط دارد.

او گفت: «آمریکا دارای برده است، اما ما حزب ولایت فقیه هستیم، ما نزد ولی فقیه آفا هستیم، با متهم کردن وقت تلف می‌کنید. شما مانع از انتخاب نماینده حقیقی و درست لبنانی‌ها می‌شوید.»

نصرالله که اعضای حزبش و همپیمانانشان با آبستراکسیون مانع از انتخاب رئیس جمهوری لبنان در پارلمان می‌شوند، ادامه داد: «دعوت می‌کنیم که در انتظار تحولات منطقه نباشند. باید همه گروه‌های سیاسی برای ایجاد راه حلی برای همه مشکلاتی که کشور را در نوردیده، اقدام کنند.»

او با بیان این‌که جایگزینی برای گفت‌وگوهای ملی که هم‌اکنون در حال برگزار شدن است، وجود ندارد، گفت: «در انتظار نتیجه مذاکرات اتمی ایران در وین و غیر از وین بودید، آن‌ها نه درباره ریاست جمهوری در لبنان حرف زدند و نه غیر از ریاست جمهوری، مذاکرات پایان یافت وچیزی برای شما عوض نشد.»

او ادامه داد: «پیشتر گفتم و امروز در روز عاشورا تکرار می‌کنم، برادرانمان در ایران برای امت منافعشان را کنار می‌گذارند. سوریه سقوط نکرده و نمی‌کند و از فرصتی که همه روزه از شما دور و دورتر می‌شود، بهره‌مند نخواهید شد.»