.
.
.

دهها شبه نظامی حوثی در بمباران شهر تعز کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مطلع به تلویزیون العربیه گفتند که درگیریهای شدید بین نیروهای مقاومت مردمی یمن و شبه نظامیان حوثی و صالح مخلوع در المنصوره و المضاربه در استان لحج درگرفته، و نیروهای ائتلاف در حال پیشروی به سوی الجوف هستند.

در استان تعز، منابع مقاومت اعلام کردند که 46 نفر از شبه نظامیان حوثی در بمباران نیروهای ائتلاف کشته شدند، و تعدادی دیگر از آنها در درگیریها با نیروهای مقاومت در مناطق بین استانهای الضالع و اب از میان رفته اند.

این منابع گفتند که نیروهای مشترک با پشتیبانی نیروی هوایی در جبهه الجوف در حال پیشروی هستند، و در جبهه المضاربه و المنصوره در استان لحج نیز بین شبه نظامیان حوثی و صالح و نیروهای مقاومت مردمی درگیری شدید در جریان است.

جنگنده های ائتلاف همچنین مواضع شبه نظامیان در مناطق عسیلان و بیحان از توابع استان شبوه را نیز بمباران کردند.

درگیریهای شدید در جبهه های المضاربه و المنصوره در نزدیکی شهر تعز گزارش شده است، و شبه نظامیان حوثی روستاهای این مناطق را با موشکهای کاتیوشا بمباران کردند. شبه نظامیان قصد داشتند که از مناطق شمال شرقی استان لحج به شهر المسیمر و کوههای المطله مسلط شوند، و به همین منظور دست به بمباران روستاها با موشکهای کاتیوشا زدند.

اما شبه نظامیان نتوانستند که این مناطق را به کنترل خود در بیاورند، و در آستانه شروع مذاکرات که قرار است اواخر ماه جاری در ژنو برگزار شود، کنترل این مناطق در دست نیروی مقاومت و ارتش ملی یمن است.