فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن ۴ نظامی ترکیه و ۲۰ شبه‌نظامی کُرد در درگیری‌های شدید

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  یک منبع امنیتی در ترکیه یکشنبه ۱۸ اکتبر اعلام کرد که در درگیری‌های شدید در جنوب شرق این کشور، دستکم ۴ نظامی ترکیه و ۲۰ شبه‌نظامی کُرد کشته شدند.

  به گزارش خبرگزاری اناتولی، این منبع افزود که درگیری‌ها از چند روز پیش همچنان ادامه دارد و در منطقه کوهستانی دگلیکا در استان هاکاری در نزدیکی مرزهای عراق، شدیدتر از دیگر مناطق است.

  جنگنده‌های ارتش ترکیه در این درگیری‌ها که با وجود اعلام آتش بس از سوی کُردها همچنان ادامه دارد، شرکت می‌کنند.

  حزب کارگران کردستان ترکیه پیش از تعطیلی آخر هفته و در آستانه انتخابات زودهنگام پارلمانی که قرار است اول نوامبر برگزار شود، آتش بس اعلام کرده بود.

  این اعلام پس اوت گذشته پس از آن صورت گرفت که در حمله‌ای انتحاری در شهرک کُرد نیشن سوروچ ترکیه که در نزدیکی مرزهای سوریه قرار دارد، دستکم ۳۲ تن کشته شدند. دولت ترکیه داعش را به دست داشتن در این حمله متهم می کند.

  از اواخر ژوئیه گذشته، حرب کارگران کردستان موسوم به پ.ک.ک، حملات خود را علیه نیروهای دولتی ترکیه آغاز کرد. در این حملات تا کنون بیش از ۱۵۰ تن از نیروهای ارتش و پلیس ترکیه کشته شدند.

  ترکیه و کشورهای غربی، حزب پ.ک.ک را گروهی تروریستی می‌دانند.

  از سویی ارتش ترکیه به حملات خود برای پاسخ به شبه‌نظامیان کُرد شدت بخشید و حملاتش از خاک ترکیه فراتر رفت و مواضع پ.ک.ک در شمال عراق را هم شامل شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران