فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ورود نیروهای سودانی به عدن برای حمایت از ائتلاف عربی

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  منابع یمنی روز یکشنبه 18 اکتبر 2015 اعلام کردند نیروهای ارتش سودان با هدف شرکت در عملیات نظامی ائتلاف به رهبری سعودی در یمن، به همراه تجهیزات و خودروهای نظامی وارد بندر عدن شدند.

  به گزارش تلویزیون العربیه، نیروهای سودانی وارد بندر الزیت در شهر "البریقه" در ساحل عدن شده و به ائتلاف عربی به رهبری سعودی ملحق شدند.

  طبق این گزارش نیروهای سودانی برای آزاد سازی کامل تعز و همچنین برای مبارزه با تروریست در مناطق آزاد شده بکار گرفته می شوند.

  سمیر الحاج، سخنگوی نیروهای یمنی اعلام کرد، این نیروها در کنار مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن برای برقراری ثبات و امنیت در یمن عمل خواهند کرد.

  پیشترسرلشکر بکری حسن صالح، معاون عمر البشیر، اعلام کرده بود که سودان 6 هزار سرباز را برای مشارکت در عملیات آزادسازی شهرهای یمن از کودتگران حوثی به یمن اعزام خواهد کرد.

  احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری کشور پادشاهی سعودی نیز ضمن تایید این خبر گفت:« در به روی هر کشوری که خواهان کمک به ثبات و امنیت یمن باشد باز است و کشورهایی که به ائتلاف پیوسته‌اند در قبال یمن و امنیت این کشور احساس مسئولیت می‌کنند».

  عسیری گفت: «بازسازی نهادهای دولتی نیاز به فعالیت منظم برای برقراری امنیت و مبارزه با جرم و جنایت دارد و این مستلزم کمک نیروهای دیگر کشورها عربی را می‌طلبد».

  سودان یکی از کشورهای عربی است که از آغاز تشکیل ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی برای اعزام نیرو به یمن اعلام آمادگی کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران