فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دولت یمن با مشارکت در دوره تازه‌ای از مذاکرات صلح موافقت کرد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  منابع العربیه خبر دادند که دولت یمن با مشارکت با دور تازه‌ای از مذاکرات در ژنو با حضور نمایندگان حوثی‌ها و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن که بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد به آن دعوت کرده، موافقت کرده است.

  عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن نامه‌ای از آقای بان کی مون دریافت کرده بود که به وسیله اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن فرستاده شده است.

  در این نامه ضمن دعوت به مشارکت در مذاکرات یمنی-یمنی تاکید شده است که حوثی‌ها اجرای قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد را پیش از مذاکرات صلح پذیرفته‌اند.

  بان کی مون خاطرنشان کرده است مذاکراتی که قرار است با سرپرستی ولدالشیخ احمد برگزار شود، برپایه قطعنامه‌های شورای امنیت، ابتکار عمل خلیجی و نتایج گفت‌وگوی ملی یمن استوار است.

  یک منبع دولتی یمنی تاکید کرده است که اسماعیل ولد الشیخ که جمعه ۱۶ اکتبر در چارچوب سفری که ابوظبی و مسقط را هم شامل می‌شود به ریاض رسیده بود، دعوت دبیرکل سازمان ملل متحد را تسلیم عبدربه منصور هادی کرد.

  پیشتر راجح بادی سخنگوی دولت یمن گفته بود که دولت ظرف ۴۸ ساعت به این دعوت پاسخ خواهد داد.

  خالد بحاح جانشین رئیس جمهوری یمن شامگاه جمعه با نماینده سازمان ملل متحد در یمن دیدار کرده بود. در این دیدار بحاح اصرار دولتش را بر متوقف کردن خون ریزی در یمن و پایان دادن به کشتار و ویرانی در این کشور، تاکید کرده بود. او افزوده بود که دولت یمن مسئول همه فرزندان این کشور است و جاهدانه برای برپایی امنیت و ثبات در همه کشور تلاش می‌کند.

  از سویی اسماعیل ولدالشیخ از انفجارهای اخیری که مقر دولت یمن را هدف قرار داد، ابراز تاسف و تاکید کرد که سازمان ملل متحد این اقدام‌ها را محکوم می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران