.
.
.

یمن ... بمباران مواضع حوثی ها در صنعا و صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده های ائتلاف عربی بامداد شنبه 17 اکتبر 2015 مواضع شبه نظامیان حوثی را در صنعا و دیگر استان های یمن، به شدت بمباران کردند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی یمن، در بمباران مواضع حوثی ها در اطراف صنعا توسط جنگنده های ائتلاف، ساختمان ریاست جمهوری، منطقه نظامی «جبلی النهدین»، دو پادگان 48 و العمد مورد هدف قرار گرفت.

جنگنده های ائتلاف عربی همچنین مواضع حوثی ها را در استان های صعده، حجه، حدیده و ذمار، بمباران کردند.

جنگنده های ائتلاف یک سکوی موشک انداز در حومه صنعا که از آن برای پرتاب موشک های اسکاد به مرزهای سعودی استفاد می شد، منهدم و چندین محموله سلاح متعلق به حوثی‌ها را نیز در نزدیکی مرز سعودی، بمباران کردند.

این در حالی است که طی درگیری های جمعه و شنبه میان نیروهای مقاومت مردمی و شبه نظامیان حوثی و صالح در تعز دهها تن از حوثی ها کشته و زخمی شدند.

از سوی دیگر شبه نظامیان حوثی مناطق مسکونی المسبح، عصیفره وجبل جره در شهر تعز را با سلاح سنگین مورد هجوم قرار داده که طی آن شماری از غیر نظامیان کشته و زخمی شدند.

در مأرب نیز نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، به منظور آمادگی کامل نیروها برای حمله ای گسترده به استان الجوف و پاکسازی آن از حوثی ها، سلاح های جدید مانند موشک های پیشرفته با دقت هدفگیری بالا، دستگاه های مین روب، وسایل نقلیه افراد مانند زره پوش و دیگر تجهیزات نظامی را مهیا کردند.

در همین حال فرماندهی مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی در الجوف از آمادگی نظامی این نیروها برای آغاز حمله سرنوشت ساز و پاکسازی این استان از حوثی ها خبر داده است.