.
.
.

مصری‌های مقیم خارج آرای خود را به صندوق‌های رای ریختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مصری‌های مقیم خارج در 139 سفارت و کنسولگری آرای خود را در انتخابات پارلمانی این کشور به صندوق های رای ریختند.

به گزارش تلویزیون العربیه، اخذ رای مرحله اول انتخابات پارلمانی مصر از امروز شنبه 17 اکتبر به مدت دو روز در سفارتخانه ها و کنسولگری های مصر در خارج این کشور صورت .

براساس این گزارش در این مرحله از انتخابات پارلمانی مصر 27میلیون و402هزار و553 شهروند مصری در داخل و خارج این کشور حق رای دارند که برای تعیین نمایندگان پارلمان مصر از میان دوهزار و 573 نامزد نمایندگی، به پای صندوقهای رای می روند که از این تعداد 112 نامزد زن هستند و هشت گروه سیاسی در مصر نیز فهرست های انتخاباتی 45 نفره و 15 نفره در مناطق مختلف مصر ارایه داده اند.

گروههای سیاسی هشتگانه عبارتند از : «ندای مصر، الصحوه الوطنيه المستقله، فی حب مصر، ائتلاف الجبهه المصريه، تيار الاستقلال، حزب النور، فرسان مصر و فی حب مصر.»

مرحله اول انتخابات پارلمانی در داخل مصر از روز یکشنبه (فردا) به مدت دو روز آغاز می شود. این انتخابات در 14استان این کشور برگزار می شود.

به گزارش منابع رسمی وزارت کشور مصر، تعداد 16قاضی بر هیئت‌‌های برگزاری انتخابات در پنج هزار 460حوزه اصلی انتخاباتی نظارت می کنند.

هیئت عالی برگزاری انتخابات پارلمانی مصر به 81 تشکل و نهاد مدنی و داخلی و نیز ناظران نهادهای بین المللی و نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی اجازه نظارت بر روند برگزاری این انتخابات داده است.

تبلیغات انتخاباتی نامزدهای پارلمان مصر از روز گذشته پایان یافته است.

انتخابات برای مشخص شدن نام صاحبان 420 کرسی انفرادی و 120 کرسی فهرست های حزبی پارلمان مصر برگزار خواهد شد.