.
.
.

ويديو..کشته شدن 3 فلسطینی به دست پلیس اسرائیل در قدس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی فلسطینی روز شنبه 17 اکتبر 2015 از کشته شدن 3 فلسطینی در جریان حوادثی جداگانه در شهر الخلیل در ساحل غربی سرزمین های اشغالی خبر دادند.

به گفته منابع فلسطینی به نقل از منابع پلیس اسرائیل، یک جوان 18 ساله فلسطینی که تلاش می کرد با چاقو به یک سرباز حمله کند، به ضرب گلوله پلیس اسرائیل کشته شد.

ارتش اسرائیل طی بیانیه‌ای اعلام کرد یکی از شهروندان این کشور یک نوجوان فلسطینی به نام فضل القواسمی را در شهر الخلیل در کرانه باختری هدف گلوله قرار داد. به گفته ارتش، نوجوان فلسطینی می خواست با چاقو به این مرد اسرائیلی حمله کند.

طبق این گزارش، این حادثه در ساعت 9 صبح به وقت محلی در نزدیکی منطقه یهودی نشین در مرکز شهر الخلیل جایی که حدود 600 اسرائیلی با حمایت ارتش این کشور زندگی می کنند، اتفاق افتاد.

در حادثه‌ای جداگانه در منطقه آرمون هانتسيف در بیت المقدس شرقی، پلیس یک مرد فلسطینی را که قصد داشت با چاقو به یک سرباز در ایست بازرسی حمله کند، هدف گلوله قرار داد.

لوبا السمری سخنگوی پلیس اسرائیل در بیانیه گفته است، هویت مرد فلسطینی که در حمله به سربازان اسرائیلی در ایستگاه بازرسی به ضرب گلوله کشته شد، هنوز مشخص نشده است.

در حادثه ای مشابه یک زن فلسطینی امروز شنبه در شهر الخلیل در ساحل غربی نیز به دست پلیس اسرائیل کشته شد. پلیس اسرائیل ادعا کرده که این زن فلسطینی تصمیم داشت با چاقو به سربازان اسرائیلی حمله کند.

جمعه نیز 4 فلسطینی در مناطق مختلف فلسطین کشته شدند.

از آغاز خشونت ها ميان فلسطينيان و اسرائيلى ها در اول ماه اکتبر تاکنون، 39 فلسطینی کشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند. در ميان اسرائیلی ها نیز تاکنون 7 تن کشته و دهها ‌‌ نفر زخمی شدند.