.
.
.

دهها شبه نظامی حوثی به دست مقاومت مردمی در تعز کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مقاومت مردمی یمن روز سه شنبه 13 اکتبر از کشته و زخمی شدن دهها تن از شبه نظامیان حوثی در منطقه حواص و مقبنه واقع در استان تعز خبر دادند.

به گزارش العربیه نیروهای مقاومت مردمی در کمین یک کاروان نظامی متعلق به حوثی ها که برای پیوستن به دیگر شبه نظامیان این گروه در منطقه درگیری «المخا» اعزام شده بود، به این هدف حمله کردند و در این حمله تمام افراد این کاروان کشته و زخمی شدند.

همزمان با پیشروی نیروی های مقاومت مردمی در جبهه های درگیری تعز و دیگر مناطق، جنگنده های ائتلاف عربی شب گذشته خانه یکی از رهبران قبیله ای وابسته به شبه نظامیان حوثی را در منطقه «ماویه» بمباران کردند.

این در حالی است که ارتش ملی یمن به کمک نیروهای ائتلاف حمله گسترده ای را به منظور پاکسازی کامل مناطق اطراف بندر المخا که اکنون در کنترل نیروهای مردمی قرار دارد، آغاز کرده است.

روز گذشته نیز 27 تن از شبه نظامیان حوثی وعبدالله صالح در جریان بمبارن ها در در تعز، صنعا و صعده کشته شدند.

مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی در غرب تعز نیز پس از درگیری شدید با شبه نظامیان حوثی موفق شدند که منطقه «راسن» را به کنترل خود درآوردند.

از سوی دیگر منابع پزشکی روز گذشته اعلام کردند که کودتاگران حوثی در جبران خسارت های خود در میادین مختلف درگیری با اسلحه سنگین مناطق مسکونی شهر تعز هدف قرار داده و شماری از غیر نظامی را کشته و زخمی کردند.