.
.
.

کشته شدن یک فرمانده بلندپایه حزب‌الله در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تلویزیون المنار وابسته به حزب‌الله لبنان سه شنبه ۱۳ اکتبر مراسم تشییع پیکر یکی از فرماندهان بلندپایه خود را که در جنگ علیه مخالفان حکومت اسد رئیس جمهوری سوریه در استان ادلب کشته شده است، به طور زنده و مستقیم پخش کرد.

این فرمانده، حسن حسین الحاج نام دارد که روز شنبه در استان ادلب کشته شده است.

شبه‌نظامیان حزب‌الله در حالی که در مراسم تشییع جنازه لباس نظامی به تن داشتند، تابوت این فرمانده بلندپایه‌شان را در حالی که با پرچم زد رنگ حزب پوشانده شده است، بر روی شانه‌های خود حمل کرده و به قبرستان رساندند.

مراسم تشییع جنازه در روستاهای جنوب لبنان برگزار شد. او در شهرک اللویزه در منطقه اقلیم التفاح به خاک سپرده شد.

حزب‌الله نقشی تعیین کننده با در جنگ سوریه با حضور در کنار نیروهای دولتی این کشور ایفا کرد. در دو روز اخیر نیروهای دولتی سوریه با کمک شبه‌نظامیان حزب‌الله و پشتیبانی هوایی روسیه، موفق شدند پیشروی‌هایی در دو استان حماه و حلب داشته باشد.

تلویزیون المنار گزارش داد که الحاج در سال ۱۹۶۵ به دنیا آمده است. او هنگامی که بیست ساله بود، فرماندهی نیروهای حزب‌الله در منطقه اقلیم التفاح را بر عهده گرفت.

اما در سوریه، الحاج، از مهمترین هماهنگ کننده عملیات جنگی و میدانی نیروهای حزب‌الله بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که شمار کشته شدگان حزب‌الله در نبردهای دو روز اخیر استان ادلب به شش نفر می‌رسد و احتمال این آمار بالاتر هم برود.

پیش از این گزارش‌ها از عملیات قریب الوقوع نیروهای دولتی سوریه با کمک شبه‌نظامیان حزب‌الله و نیروهای ایرانی در مناطق شمال سوریه حکایت داشت.