خلبان موطلایی روس قبل از بمباران مخالفان سوری به آنها توهین می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مداخله نظامی روسیه در سوریه که به درخواست بشار اسد و برای جلوگیری از سقوط او انجام می شود، با موجی از تبلیغات رسانه ای همراه بوده است. رسانه های روسیه از این مداخله پشتیبانی می کنند و آنرا پوشش می دهند، و برای جنگجویان روسی مشروعیت لازم برای جنگیدن در خارج از کشور خود را فراهم می کنند.

این در حالی است که جنگجویان روس در خاک سوریه در معرض خطر حملات نظامی قرار دارند، به ویژه آنکه سوریه اکنون محل حضور جنگنده های ارتش های مختلف جهان است.

در یکی از این برنامه های تبلیغاتی، ارتش مداخله گر روسیه در جهت مشروعیت دادن به حضور نیروهای خود در سوریه پیامهای یک خلبان روس به نام "سروان بالیسلاوا" را منتشر کرده اند.

سروان خلبان بالیسلاوا، یک زن زیبا و بور روس، در پیامی کوتاهی می گوید: "آیا می دانید که اسلامگرایان مرا از سگ پست تر می دانند؟"

بالیسلاوا با بیان این حرف به مخالفان بشار اسد در سوریه توهین می کند، تا به این ترتیب به بمباران مواضع آنها از سوی نیروهای روسی مشروعیت بدهد.

رسانه های دیگر روسی در ادامه این موج تبلیغاتی برای توجیه حملات هوایی خود به مخالفان سوری می نویسند: "اسلامگرایان معتقدند که اگر توسط یک زن به قتل برسند به بهشت نخواهند رفت."

روزنامه معروف روسی "پرودا"، در مقالات مختلفی از مداخله نظامی روسیه در سوریه دفاع می کند و در یکی از این مقالات عنوان می کند که "اگر روسها بتوانند سوری ها را مورد حمایت قرار دهند، آنها مسیحیان را حمایت می کنند."

رسانه های دولتی سوریه هم با چاپ عکسهایی از سروان خلبان بالسلاوا در روزهای اخیر، از او به عنوان "قهرمان روس پیروز در جنگ با تروریسم" و کسی که "درس دندان شکنی به داعش می دهد" یاد می کنند.

اما عامه مردم سوریه از این همه تبلیغات برای یک "زن خارجی" به تنگ آمده اند و از خود می پرسند پس چرا از جوانان سوری که در جنگ داخلی این کشور کشته شده اند هیچ یادی نمی شود.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم