.
.
.

افزایش خشونت میان فلسطینیان و اسرائیلیان در قدس و تل‌آویو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس اسرائیل روز سه شنبه 13-10-2015 اعلام کرد حوادث چاقو زدن و زیرکردن اسرائیلی ها با خودرو در شهر بیت المقدس و تل آویو همچنان ادامه دارد.

به گفته پلیس در ادامه خشونت ها میان جوانان فلسطینی و پلیس اسرائیل، یک جوان فلسطینی و دو اسرائیلی در بیت المقدس کشته و 15 نفر دیگر نیز زخمی شدند که وضعیت 7 تن از زخمی شدگان بسیار وخیم گزارش شده است .

این افراد در جریان حملات فلسطینی ها به اسرائیلی ها با اسلحه سرد و تیراندازی متقابل پلیس اسرائیل به سوی فلسطینی ها کشته و زخمی شدند.

پلیس اسرائیل همچنین اعلام کرد، امروز سه شنبه یک فلسطینی پس از اینکه پنج اسرائیلی را در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس زیر گرفت و سپس با چاقو به آنها حمله ور شد، به ضرب گلوله افراد پلیس کشته شد.

یک فلسطینی دیگر در تل آویو با ضرب گلوله اسرائیلی ها به شدت مجروح شد. پلیس اسرائیل گفته است که این فلسطینی قصد حمله به شهروندان اسرائیلی را داشت. اما خانواده و شاهدان عینی ادعای پلیس اسرائیلی را رد می کنند.

طی ناآرامی های هفته گذشته در بیت المقدس و دیگر شهرهای تحت کنترل اسرائیل چند جوان فلسطینی به بهانه اینکه قصد حمله به شهروندان اسرائیلی را داشتند، توسط پلیس اسرائیل به ضرب گلوله کشته شدند.