.
.
.

اعتراف صالح به پیشروی نیروهای ائتلاف و ارتش ملی یمن به سوی صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی عبدالله صالح، دیکتاتور مخلوع یمن شامگاه دوشنبه 13-10-2015 در یک مصاحبه تلویزیونی ضمن تایید شکست های پی درپی شبه نظامی حوثی و هوادارانش و پیشروی نیروهای مردمی وائتلاف عربی به سوی صنعا، پایتخت یمن، در بسیاری از مسائل مربوط به این کشور به تناقض گویی افتاد.

علی عبدالله صالح که در زمان حکومت خود چندین بار از ارسال کمکهای تسلیحاتی ایران به حوثی ها و نیز کشف و ضبط محموله هایی از این اسلحه در بنادر ساحلی یمن سخن گفته بود، اینک در یک مصاحبه طولانی گفت:« ایران هیچ حضوری نه به طور مستقیم و نه غیر مستقیم در یمن ندارد».

دیکتاتور مخلوع یمن فراموش کرده که در مصاحبه های خود در دوران پایانی حکومت خود مرتب ایران را به کمک و تحریک حوثی ها متهم کرده بود.

صالح در این مصاحبه طولانی تلاش کرد، ارتباط خود با حوثی را انکار کند واز دخالت مستقیم در جنگ میان نیروهای ائتلاف عربی و شبه نظامیان حوثی فاصله بگیرد.

دیکتاتور مخلوع یمن با انکار هر گونه ارتباط با حوثی ها گفت:« اگر او در این درگیری ها دخالت می کرد و در کنار حوثی ها می ایستاد معادله نظامی به گونه دیگری بود».

عبدالله صالح که در اول مصاحبه اش ادعا کرده بود هیچ دخالتی در جنگ ندارد، در پایان مصاحبه خواستار متوقف کردن موشک پرانی حوثی ها وعقب نشینی این گروه از مناطق مرزی مجاور سعودی و در مقابل نیروهای ائتلاف عربی نیز حملات هوایی به داخل یمن را متوقف کنند.

گفتنی است که علی عبدالله صالح دو ماه پیش پس از بمباران کاخ او در صنعا توسط جنگنده های ائتلاف، با حضور در کنار ویرانه های باقی مانده از کاخ خود با عصبانیت اظهار داشت که تاکنون با حوثی ها نبوده است اما از این به بعد در کنار آنها خواهد ایستاد.