.
.
.

اصابت دو راکت به سفارت روسیه در دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که شماری از تایید کنندگان حملات هوایی روسیه در سوریه قصد برگزاری تجمعی برای تشکر از مسکو در مقابل سفارت روسیه در دمشق را داشتند، دو راکت به ساختمان این سفارتخانه اصابت کرد. این در حالی است که درگیری میان نیروهای دولتی و مخالفان در چند محور ادامه دارد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از خبرنگارش در دمشق گزارش داد که سه شنبه ۱۳ اکتبر دو راکت به فاصله چند دقیقه از یکدیگر، به محوطه ساختمان سفارت در محله المزرعه اصابت کردند.

این اتفاق در حالی افتاد که حدود ۳۰۰ نفر در پی آغاز تجمعی در مقابل سفارخانه برای تشکر از مسکو به خاطر دخالت نظامی‌اش در سوریه در حمایت از نظام اسد بودند.

رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بش سوریه می‌گوید که دو راکت از پایگاه گروه‌های اسلامگرای موضع گرفته در اطراف دمشق شلیک شدند.

این نخستین بار نیست که ساختمان سفارت روسیه در دمشق هدف اصابت راکت قرار می‌گیرد. ۲۰ سپتامبر گذشته نیز وزرات امور خارجه روسیه اعلام کرده بود که وزارتخانه‌اش در دمشق هدف چند راکت قرار گرفت.

در همین حال درگیری شدید میان نیروهای دولتی که از پشتیبانی هوایی روسیه برخوردار هستند، با گروه‌های مسلح مخالف حکومت اسد ادامه دارد.

چند جبهه در حومه شمال لاذقیه برای سومین روز پیاپی، شاهد درگیری شدید است. منابع مخالفان می‌گویند با وجود حملات هوایی روسیه، در این منطقه پیشروی‌هایی به دست آورده‌اند.

مخالفان دوشنبه کنترل روستای دورین در حومه لاذقیه را در دست گرفتند. حمله مخالفان به کشته شدن ده‌ها تن از نیروهای دولتی و منهدم شدن چندین خودروی زرهی انجامید.

مخالفان همچنین کنترل روستای سکیک در حومه شرقی حماه و شهرک کفر نبوده در حومه شمالی این استان را از نیروهای دولتی باز پس گرفتند.

از سویی جنگنده‌های روسیه به بمباران مناطق تحت کنترل مخالفان ادامه دادند. بنا بر گزارش‌ها، یکی از این مناطق شهرک حیان در حومه شمالی حلب است.