.
.
.

آمریکا برای مخالفان سوری از هوا مهمات پرتاب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کلنل پاتریک رایدر سخنگوی فرماندهی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه، دوشنبه ۱۲ اکتبر اعلام کرد که ایالات متحده روز یکشنبه، از هوا، مهمات برای جنگجویان اپوزیسیون سوریه که با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در حال نبرد هستند، پرتاب کرد.

کلنل پاتریک رایدر در بیانیه خود اظهار داشته است: «این عملیات هوایی موفق، مهماتی برای مجموعه‌هایی سوری فراهم آورد که مسئولانشان از سوی ایالات متحده شناسایی و انتخاب شده‌اند.»

از سویی ابومغاذ سخنگوی «جبهه انقلابیون الرقه» از گروه‌های اپوزییون سوریه گفت که ایالات متحده به گروه‌های مسلح اپوزیسیون سوری خبر داد که اسلحه جدید در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد. این اقدام برای کمک به عملیات مشترک نیروهای اپوزیسیون سوریه و واحدهای مخالف اسد برای بیرون راندن شبه‌نظامیان گروه داعش از شهر الرقه است.

ابومعاذ اظهار داشت: «با آمریکایی‌ها تشکیل جلسه دادیم و بر سر این موضوع توافق شد. آن‌ها به ماگفتند که اسلحه جدیدی در راه است.»
جنگجویان عربی بخشی از ائتلاف جدیدی هستند که واحدهای حمایت از خلق کرد را شامل می‌شود. این ائتلاف «نیروهای دموکراتیک سوریه» نام دارد.

چند روز پیش وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که برنامه خود را در پشتیبانی از مخالفان میانه‌روی حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و آموزش جنگجویان آن‌ها، اصلاح می‌کند.

پس از دخالت نظامی روسیه در سوریه، سیاست‌های دولت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نسبت بحران در این کشور، با تغییراتی روبرو شده است. رئيس جمهور آمریکا از این بابت که روس‌ها، مستقمیا وارد جنگ سوریه شده اند، تحت فشار قرار گرفته است.