.
.
.

یمن..عقب نشینی شبه نظامیان حوثی از بندر استراتیژیک المخا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی مقاومت مردمی یمن روز جمعه 9 اکتبر از عقب نشینی شبه نظامیان حوثی و عبدالله صالح از بندر المخا خبر دادند.

به گزارش العربیه، نیروهای مردمی و ارتش ملی یمن با بکارگیری اسلحه سنگین، ضربات سنگینی را به شبه نظامیان حوثی و صالح وارد کردند.

طبق این گزارش همزمان با حمله گسترده زمینی نیروهای مشترک وفادار به عبدربه منصور هادی، جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی مواضع حوثی ها را به شدت بمباران کردند.

جنگنده های ائتلاف عربی، مقر فرماندهی حوثی ها و صالح در مناطق اللحیه والخوخه در استان الحدیده و نیز مواضع نظامی کودتاگران در منطقه ساحلی جبل الملح و صلیف در شهر الحدیده را نیز بمباران کردند.

جنگنده های ائتلاف همچنین برخی قایق های نظامی حامل اسلحه برای حوثی ها در چند کیلومتری اطراف بندر المخا را بمباران کردند.

منابع نیروی مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن تاکید کردند که بندر المخا در کنترل آنهاست و تا ساعاتی دیگر به طور کامل از وجود حوثی ها پاکسازی خواهد شد.

به دنبال کنترل بندر المخا توسط نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن، حوثی ها ده ها تن از نیروهای خود را از دیگر مناطق الحدیده به سوی المخا اعزام کردند.

روز گذشته نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن، مرکز صرواح را به کنترل خود در آوردند و مناطق مناطق غربی را از شبه نظامیان حوثی پاکسازی کردند.

همچنین در شهر تعز نیز نیروهای مشترک به پیشروی ادامه می دهند، و مقاومت شبه نظامیان حوثی و صالح مخلوع را در هم شکسته و تلفات سنگینی به آنها وارد کرده اند.