.
.
.

آمریکا:عملیات نظامی روسیه در سوریه منطقه را تهدید می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا،روز جمعه 9 اکتبر 2015 در کنفرانسی خبری گفت که عملیات روسیه در سوریه منطقه و حتی مسکو را تهدید می کند.

وزیر دفاع آمریکا که در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای انگلیسی اش، در لندن سخن می گفت، افزود:«واشینگتن دلایلی در دست دارد که موشک هایی که روسیه به سمت سوریه پرتاب کرد، در ایران سقوط کرد.

از سوی دیگر مایکل فالون، وزیر دفاع بریتانیا، نیز با انتقاد از دخالت روسیه در سوریه گفت:« مداخله روسیه ممکن است وضعیت را بدتر کند وتغیراتی در جنگ علیه داعش ایجاد نکند».

وزیر دفاع بریطانیا در باره گفت وگوهایش با وزیر دفاع آمریکا گفت:«مسائل و رویدادهای جدید خاورمیانه و مسئله همکاری نظامی و جنگ علیه داعش را بررسی کردیم».

وزیر دفاع آمریکا نیز بر گسترش روابط دو کشور در زمینه مسائل دفاعی و استفاده از فرصت های همکاری بین دو کشور آمریکا و بریتانیا تاکید کرد.

آشتون در پایان مصاحبه خود اظهار داشت :«ما با بریتانیا در مسائل استراتژی و امنیتی همکاری می کنیم و از نقشی که این کشور در جنگ علیه داعش ایفا می کند، ارزش قائلیم».

وی بار دیگر از روسیه خواست، در سیاست های خود در قبال مسئله سوریه تجدید نظر کند و اسد را تشویق کند تا به راه حل سیاسی روی آورد».