فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «آینه‌ها».. رقص ایرانی بر خون حجاج

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  بدترین کار بازرگانی با خون بی‌گناهان است. اما مساله هنگامی بدتر می شود که رقابت‌های دینی و سیاسی هم وارد این بازرگانی شود. این همان کاری است که نظام خمینی در ایران پس از فاجعه حجاج در منا که به جان‌باختن صدها تن از کشورهای مختلف انجامید، انجام داد.

  ایران بی منظور چنین گفتمان رسانه‌ای را پی نمی‌گیرد؛ گفتمانی که تهران و همه عواملش در منطقه همچون حزب‌الله لبنان و هواداران بشار اسد، از آن تبعیت می‌کنند.

  هیچ انسان عاقلی وجود ندارد که با تحقیق سالم در علل فاجعه منا مخالفت کند. سعودی تا کنون هیچ گاه مساله‌ای متعلق به سلامت حجاج و حرمین را مخفی نکرده است. این وظیفه سعودی در قبال مسلمانان است. همچنین غیر ممکن است که در این مسائل جعل کند یا بخواهد واقعیت‌ها را به گونه‌ای دیگر جلوه دهد، زیرا هر حاجی دارای خانواده و کشوری است.

  در حقیقت ایران با افزایش تنش‌ها، در پی گرفتن امتیاز از سعودی است. تهران به خوبی می‌داند که خدمت کردن به حرمین و حجاج، به سعودی نقش رهبری در جهان را می‌دهد. حرمین در کشور سعودی است و ایران نمی‌تواند مکه و مدینه را به قم یا تبریز ببرد.

  پیش از این بنیانگذار نظام ایران تصریح کرده بود که می‌خواهد بر حرمین چیره شود، اقدام‌هایی هم در این باره انجام داد. ایران دارای تاریخی سیاه در حج است. همه این تاریخ را می‌شناسند. ممکن است قسمتی را به این پرونده اختصاص دهیم.

  در این قسمت از برنامه «آینه‌ها» همکار العربیه مشاری الذایدی تاکید می‌کند که خانواده‌های قربانیان، حق دارند بدانند که در منا چه روی داد و مسئول آن کیست. همچنین سعودی باید از حجاج حمایت کرده و به حرمین خدمت کند؛ همانگونه که پیشتر انجام داده و اکنون نیز انجام می‌دهد.

  اما این رقص برهنه بر زخم‌های لبیک گویان در حج اکبر جایز نیست.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران