فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن 31 حوثی و اسارت 50 نفر از آنها در مارب

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  منابع نظامی مقاومت مردمی یمن روز 6 اکتبر 2015 اعلام کردند، در جریان درگیری میان مقاومت مردمی یمن با نیروهای عبدالله صالح و حوثی در استان مارب 31 تن از شبه نظامیان حوثی کشته و بیش از 50 تن از آنها به اسارت نیروهای مردمی درآمدند.

  به گزارش العربیه برخی گزارش های اولیه حاکی از آن است که مقاومت مردمی یمن مناطق الفاو و مارب قدیم در جنوب غرب استان این استان و الطلعه الحمرا والزور در استان صراوح را به کنترل کامل خود درآوردند.

  طبق این گزارش مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن در جریان بازپس گیری پادگان کوفل دهها تن از شبه نظامیان عبدالله صالح وحوثی ها را به اسارت درآوردند.مقاومت مردمی در حین عملیات پاکسازی شهر از عناصر حوثی به مقادیر زیادی اسلحه و مهمات برخورد کردند. شبه نظامیان حوثی این سلاح ها را در انبارهایی در منطقه الفاو مخفی کرده بودند اما با شکست آنها و عقب نشینی فرصت انتقال این مقادیر اسلحه را از دست دادند.

  همزمان با آغاز عملیات زمینی علیه حوثی ها جنگنده های ائتلاف عربی مواضع آنها را در مناطق آل برکان وعقبه ثری واقع در ناحیه مرکزی یمن، به شدت بمباران کردند.

  در منطقه المخا واقع در منطقه ساحلی دریای سرخ نیز جنگنده های ائتلاف عربی مراکز تجمع حوثی ها را به شدت بمباران کردند که در جریان آن ده ها تن از این گروه کشته و زخمی شدند. اما در منطقه باب المندب نیروهای مشترک متشکل از مقاومت مردمی و ارتش یمن که از سوی ائتلاف عربی پوشش هوایی می شوند همه مناطق اطراف باب الندب را در کنترل کامل خود دارند.

  نیروهای وابسته به عبدربه منصور هادی بامداد امروز سه شنبه از سوی باب المندب به سوی المخا به حرکت در آمدند. به گفته کارشناسان نظامی حوثی اینک در موقعیت بسار ضعیفی قرار گرفته اند و تنها مانع پیشروی سریع نیروهای ائتلاف و مقاومت مردمی یمن وجود میدان های مین گذاری شده است.

  گفتنی است که طی روز های گذشته حوثی ها شکست های نظامی جبران ناپذیری از نیروهای مقاومت و ارتش ملی یمن متحمل شدند. آخرین شکست حوثی ها از دست دادن باب المندب است حوثی از موقعیت استرلاتیژیک باب المندب می خواستند در مذاکره در آینده به نفع خود استفاده کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران