فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نخست وزیر یمن پس از نجات از انفجارها: در عدن باقی خواهیم ماند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  خالد البحاح معاون رئیس جمهوری و نخست وزیر یمن تاکید کرد که او و همه اعضای دولتش در شهر عدن باقی خواهند ماند و آن را ترک نخواهند کرد. او گفت که به همراه دیگر اعضای دولت یمن همگی سالم هستند و آسیبی ندیده‌اند.

  روزنامه «عدن الغد» نخستین سخنان رسانه‌ای البحاح را پس از قرار گرفتن محل اقامت او و اعضای دولتش در هتل قصر عدن در معرض حمله گزارش کرده است.

  نخست وزیر یمن افزود: «می‌خواهیم به همه اهالی عدن اطمینان دهیم که ما اینجا خواهیم ماند و این حملات موشکی و غیر از آن، ما را نخواهد ترساند.. به راه خود ادامه خواهیم داد، مردم را ترک نخواهیم کرد و از عهدمان تخلف نخواهیم کرد.»

  البحاح اهالی عدن را به همبستگی دعوت و تاکید کرد که هدف از هر تلاشی برای بر هم زدن امنیت شهر «به شکست کشاندن دولت و کشاندن شهر به آشوب است.»

  عدن پس از باز پس گیری آن از شورشیان حوثی در نیمه ژوئیه گذشته از سوی دولت عدن به عنوان دولت موقت اعلام شد.

  هتل قصر، محل اقامت بحاح، صبح سه شنبه هدف حمله با موشک‌های کاتیوشا قرار گرفته بود. خبرنگار العربیه در عدن به نقل از شاهدان عینی گزارش داده بود که پیش حمله موشکی، خودرویی بمب‌گداری شده، دروازه غربی هتل را هدف حمله قرار داد و همزان با حرکت این خودرو به سمت ساختمان، دو موشکی که منبع شلیک کننده آن‌ها مشخص نیست، به هتل اصابت کردند.

  گروه دولت اسلامی موسوم به داعش مسئولیت انفجارهایی را که صبح سه شنبه عدن پایتخت موقت یمن را لرزاند، بر عهده گرفت.

  دو حمله بمب گذاری شده دیگر نیز عدن را لرزاند که یکی منزل خالد العولقی که به محل سکونت بخشی از نیروهای نظامی و همچنین نیروهای هلال احمر امارات تبدیل شده و دیگری پادگان نیروهای اماراتی در نزدیکی منطقه البریقه را هدف قرار گرفت.

  در حملات عدن بنا بر اعلام خبرگزاری امارات، یک سرباز سعودی و ۴ نظامی اماراتی، به شهادت رسیدند. ۱۰ تن از نیروهای ائتلاف مردمی هوادرا عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن هم از قربانیان این حملات بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران