فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ناتو: حجم بزرگی از نیروی نظامی روسیه در سوریه مستقر شده است

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  ینس استولتنبرگ دبیرکل ائتلاف آتلانتیک شمالی (تانو) سه شنبه ۶ اکتبر اعلام کرد که گزارش‌های رسیده، حاکی از حضور حجم بالایی از نیروهای نظامی روسی در سوریه است که شامل نیروهای زمین و ناوهای جنگی در شرق دریای مدیترانه می‌شود.

  ینس استولتنبرگ افزود: «می‌توانم تاکید کنم که ما حجم زیادی از نیروهای روسیه را در سوریه دیدم. این نیروها شامل نیروهای هوایی، پدافند هوایی و همچنین نیروهای زمینی در پایگاه هوایی‌شان می‌شود. افزایش حضور دریایی روسیه را هم دیدیم.»

  این در حالی است که خبرگزاری اینترفاکس روسیه به نقل از دریادار ولادیمیر کومیدوف رئیس کمیسیون دفاع در مجلس دوما نقل کرد که گفته است که روسیه قصد انجام عملیات زمینی در سوریه را ندارد.

  روسیه از زمان آغاز حملات هوایی خود در سوریه در روز ۳۰ سپتامبر، موضع رسمی خود را تغییر داده است. مسکو ابتدا اعلام کرده بود که هدفش از حملات مواضع شبه‌نظامیان دولت اسلامی موسوم به داعش است. اما پس از آن‌که گزارش‌های بسیاری از بمباران گروه‌های مخالف حکومت سوریه توسط جنگنده‌های ارتش روسیه منتشر شد، مسکو اعلام کرد که هدفش از مداخله در روسیه، حمایت از ارتش این کشور است.

  دبیرکل ناتو همچنین به گزارش‌هایی که از نقض حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده‌های روسیه حکایت می‌کند اشاره کرد و گفت: «به نظر نمی‌رسد این رویداد، اتفاقی باشد.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران