فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • روسیه تلویزیون دولتی سوریه را «رسانه خارجی» و «دروغگو» خواند!

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  خبرگزاری رسمی «ایتارتاس»، سه شنبه ۶ اکتبر، به نقل از وزارت دفاع این کشور به صورتی «خشمگین» گزارش‌های حاکی از بمباران شهر تاریخی تدمر (پالمیرا) توسط جنگنده‌های ارتش روسیه را تکذیب کرد.

  این خبرگزاری از زبان ژنرال ایگور کوناشینوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گزارش داد که گفته است: «همه گزارش‌های رسانه‌های خارجی مبنی بر این‌که جنگنده‌های روسیه شهر تدمر را بمباران کردند دروغ محض است.»

  او ادامه داد: «جنگنده‌های ما مناطق مسکونی و مناطقی که حاوی آثار باستانی هستند را بمباران نمی‌کنند.

  این در حالی است که تلویزیون دولتی سوریه صبح سه‌شنبه گزارش داده بود که جنگنده‌های ارتش روسیه، شهر تدمر (پالمیرا) را بمباران کردند.

  شهر تاریخی تدمر که یکی از نفیس‌ترین آثار باستانی به جا مانده در زمان معاصر است، توسط گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، تصرف شده است. تا کنون این گروه تندرو، تعدادی از آثار مهم در این شهر از جمله دو معبد و طاق نصرت آن‌را منهدم کرده است.

  حملات هوایی روسیه در سوریه از روز چهارشنبه ۳۰ سپتامبر آغاز شد. اگرچه مسکو ابتدا اعلام کرده بود که هدف از مداخله نظامی‌اش در سوریه، جنگ با گروه داعش است، اما چند روز بعد و پس از انتشار گزارش‌هایی که از بمباران مواضع گروه‌های مخالف حکومت سوریه توسط جنگنده‌های روس حکایت داشت، کرملین اعلام کرد که هدف از مداخله نظامی، کمک به ارتش دولتی سوریه است.

  تا کنون گزارش‌های متعددی از ده‌ها کشته غیر نظامی در بمباران جگنده‌های روسی منتشر شده است. یکی از آن‌ها گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه در پایان سومین روز حملات هوایی روسیه بود که از کشته شدن دستکم ۳۹ غیر نظامی حکایت داشت.

  مساله جالب توجه این است که این بار روسیه و به صورتی خشمگین، گزارش رسانه همپیمان خود را تکذیب می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران