فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ده‌ها حوثی در نزدیکی باب‌المندب کشته یا دستگیر شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع نظامی یمنی اعلام کردند که در درگیری‌های مناطق کوهستانی نزدیک تنگه باب‌المندب، دستکم ۲۳ تن از شبه‌نظامیان حوثی کشته و ۴۰ تن دیگر دستگیر شدند.

  پیش از آن جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی، در حملات خود شبه‌نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن را در نوار ساحلی غرب یمن هدف قرار دادند.

  جنگنده‌های ائتلاف مواضع وابسته به کودتاچیان حوثی همچون دانشکده و باشگاه افسران پلیس در مرکز صنعا پایتخت یمن و همچنین انبارهای اسلحه در فج عطان و پادگان‌های الحفا و ۴۸ در جنوب صنعا را نیز بمباران کردند.

  ائتلاف عربی همچنین چهار حمله هوایی علیه پادگان لشکر ۲۶ گارد ریاست جنهوری در منطقه السوادیه در استان البیضاء در مرکز یمن انجام داد.

  از سویی کاروان‌های مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن به سمت بندر المخا در شمال حرکت کردند. این حرکت پس از آن آغاز شد که نیروهای مقاومت مردمی سیطره خود را بر منطقه باب‌المندب در استان تعز با پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی، استحکام بخشیدند.

  اما حرکت نیروهای مقاومت مردمی در برخی مناطق با مانع زمین‌های مین‌گذاری شده توسط شبه‌نظامیان حوثی روبرو شده است.

  برخی گردان‌های حوثی‌ها خواهان تسلیم شدن هستند

  از سوی دیگر شیخ سلطان العراده استاندار مأرب در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق‌الاوسط گفت که برخی از گردان‌ها و تیپ‌های شبه‌نظامیان حوثی و صالح با نیروهای مشترک تماس برقرار کرده، برخی از آن‌ها خواهان اسلیم شدن و برخی دیگر خواهان خروج به سمت مناطق امن شده‌اند.

  او تاکید کرد که برخی از شبه‌نظامیان «مبالغ مالی کمی درخواست کردند تا بتوانند به وسیله آن‌ها به خانواده‌هایشان برسند.» او افزود که با این درخواست برپایه اعتبار درخواست کننده تعامل خواهد شد.

  العراده ادامه داد: «نیروهای مشترک سپیده‌دم یکشنبه عملیات جدیدی در مدیریت صرواح و جدعان و دیگر مناطق تحت تصرف حوثی‌ها در مأرب آغاز کردند که این دومین مرحله از عملیات پاکسازی این استان از شبه‌نظامیان حوثی‌ها است تا پس از آن عملیات به استان‌های همسایه صنعا منتقل شود.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران