.
.
.

هشدار فرانسه به روسیه نسبت به بمباران غیر نظامیان در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه روز یکشنبه 4 اکتبر در مصاحبه ای ضمن هشدار به روسیه در باره عملیات هوایی این کشور در سوریه گفته است، نباید بمباران مواضع «داعش» بهانه ای برای سرکوب مخالفان اسد و بمباران غیرنظامیان در سوریه باشد.

نخست وزیر فرانسه گفت:« فرانسه با بمباران مواضع داعش توسط روسیه مخالف نیست اما به شرطی که غیر نظامیان و مواضع مخالفان سوری را هدف قرار ندهد».

وی که در حاشیه سفر خود به ژاپن سخن می گفت، با اشاره به صحبت های رئیس جمهوری فرانسه در دیدار با پوتین گفت:«همه ما به مبارزه با تروریسم متعهدیم اما این به معنای ارتکاب اشتباه توسط روس ها و بمباران مناطق غیر نظامی یا مواضع مخالفان سوری نیست».

وی افزود:« شرط اول فرانسه برای موافقت با دخالت نظامی روس ها در سوریه، محدود کردن بمباران ها به مواضع داعش است بنابرین همه باید به این اصل پایبند باشند که دشمن اصلی ما داعش است».

وی افزود: «شرط دوم ما این بود که هرگز غیر نظامیان مورد هدف قرار نگیرند شما می دانید که رژیم اسد همچنان به استفاده از بشکه های آتشزا و اسلحه شیمیایی علیه غیرنظامیان ادامه می دهد و این از نظر جامعه بین المللی غیر قابل قبول است».

نخست وزیر فرانسه در ادامه گفت:« شرط سوم ما برای قبول دخالت روسیه تعهد به روند انتقال سیاسی بدون بشار اسد است».

گفتنی است که روسیه روز شنبه مجددا تاکید کرد که حملات نظامی این کشور فقط مواضع داعش را هدف قرار داده است در حالی که مخالفان سوری و آمریکا با انتقاد از مسکو می گویند حضور روسیه در سوریه برای دفاع از بقای رژیم اسد است.