.
.
.

حملات هوایی روسیه به سوریه تا کنون ۳۹ غیر نظامی را کشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه شنبه ۳ اکتبر اعلام کرد که طی چهار روز حملات هوایی روسیه به سوریه، ۳۹ غیر نظامی از جمله هشت کودک و هشت زن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه دیده‌بان حقوق بشر سوریه آمده است که ۱۴ شبه‌نظامی نیز در این حملات کشته شده‌اند که ۱۲ تن از گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در بمباران شرق رقه بودند و دو تن از اعضای گروه النصره شاخه القاعده در سوریه.

رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که این آمار متعلق به کسانی است که از کشته شدن آن‌ها اطمینان حاصل شده است.

از سویی خبرگزاری روسیه به نقل از یک مسئول در وزارت دفاع این کشور گزارش داده که اعلام کرده است جنگنده‌های روسیه در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰ بار بر فراز سوریه به پرواز در آمدند و ۹ موضع گروه داعش را بمباران کردند.

این در حالی است که مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا می‌گوید که تنها یکی از هر ۲۰ حمله هوایی روسیه در روسیه، شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را هدف قرار می‌دهد.

جنگنده‌های روسیه شنبه برای چهارمین روز پیاپی، مناطق تحت کنترل مخالفان حکومت اسد در سوریه را بمباران کردند.

این حملات در حالی است که ابتدا روسیه اعلام کرده بود هدفش گروه داعش است اما از روز چهارشنبه بارها مواضع مخالفان حکومت اسد حتی نیروهایی که توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا آموزش داده شده بودند، هدف قرار گرفت؛ مساله‌ای که خشم غرب را براگیخت.