.
.
.

بریتانیا: حملات هوایی روسیه در سوریه برای کمک به اسد «خونخوار» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا از این که مداخله نظامی روسیه در سوریه هدفی جز کمک به بشار اسد که او را «خونخوار» توصیف کرد ندارد، ابراز تاسف کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کامرون در این باره گفت: «پر واضح است که روسیه میان گروه داعش و گروه‌های اپوزیسیون مشروع تفاوت قائل نمی‌شود. از این رو تنها به اسد خونخوار کمک و اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند.»

کامرون که در پایگاه انتخاباتی‌اش در آکسفورشیر پیش از رفتن به منچستر به منظور مشارکت در کنگره حزب محافظه‌کار سخن می‌گفت، افزود: «جهان عرب در محکوم کرد دخالت روسیه کاملا حق دارد.»

پیش از این مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا می‌گوید که تنها یکی از هر ۲۰ حمله هوایی روسیه در روسیه، شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را هدف قرار می‌دهد.

او همچنین به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نسبت به کشتن غیر نظامیان در حمایت از نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه هشدار داد.

جنگنده‌های روسیه شنبه برای چهارمین روز پیاپی، مناطق تحت کنترل مخالفان حکومت اسد در سوریه را بمباران کردند.

این حملات در حالی است که ابتدا روسیه اعلام کرده بود هدفش گروه داعش است اما از روز چهارشنبه بارها مواضع مخالفان حکومت اسد حتی نیروهایی که توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا آموزش داده شده بودند، هدف قرار گرفت؛ مساله‌ای که خشم غرب را براگیخت.

فالون گفت که رفتارهای پوتین، اوضاع سوریه را پیچیده‌تر کرده اما دولت بریتانیا در متقاعد کرد نمایندگانی از حزب اپوزیسیون کارگران به منظور حمایت از حملات هوایی در سوریه، پیشرفت داشته است. او ادامه داد که انجام انجام ندادن حملات هوایی از نظر اخلاقی مساله‌ای اشتباه است.

او ادامه داد: «نمی‌توانیم ماموریت امن نگاه داشتن خیابان‌های بریتانیا را به جنگنده‌های فرانسوی، استرالیایی و آمریکایی واگذار کنیم.»