.
.
.

روسیه:حملات هوایی به سوریه 3 تا 4 ماه ادامه خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام مسئول در پارلمان روسیه در سخنانی گفته است که حملات هوایی این کشور در سوریه سه تا چهار ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

به گزارش تلویزیون العربیه، کنستانتین کاساچف، رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان روسیه صبح روز جمعه دوم اکتبر اعلام کرد، حملات هوایی جنگنده های این کشور در خاک سوریه به مدت سه تا چهار ماه ادامه خواهد یافت.

در همین حال الیکسی پوچکوو، یکی از نمایندگان پارلمان روسیه در مصاحبه با رادیو اروپا 1 گفت:«عملیات نظامی روسیه در خاک سوریه افزایش خواهد یافت».

جنگنده های روسیه طی روزهای گذشته مراکز وابسته به مخالفان اسد را در مناطق مختلف از جمله حمص، ادلب و لاذقیه را به شدت بمباران کردند.

بمباران مناطق تحت کنترل مخالفان سوری انتقادهای منطقه ای و بین المللی علیه روسیه را در بر داشت.

مخالفان سوری می گویند جنگنده های روسیه مواضع داعش و القاعده را قدف قرار نداده اند آنها ارتش آزاد سوریه و مناطق مسکونی را بمباران کردند.

اظهارات رئیس کمیته خارجی و نماینده پارلمان روسیه زمانی بیان می شود که قرار است طی روزهای آینده رهبران کشورهای فرانسه، آلمان و اوکراین با پوتین با برگزاری جلسه ای در پاریس در باره دخالت نظامی مسکو در اوکراین و سوریه گفت وگو کنند.

نماینده پارلمان روسیه گفت:« حملاتی که اتئلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده علیه داعش انجام گرفته زیاد موثر نبوده است به همین دلیل باید برای مبارزه با داعش در سوریه وارد مرحله جدیدی شد».

وی افزود ائتلاف بین المللی طی یک سال ادعا می کرد که مواضع داعش را بمباران می کند اما در واقع آنها فقط 20% موفق بودند باید حملات هوایی را افزایش داد تا بتوان نتیجه بهتری گرفت».

این نماینده پارلمان روسیه با رد انتقاد برخی کشورهای غربی در باره نحوه بمباران که در آن مواضع مخالفان سوری مورد هجوم قرار گرفتند، گفت این ادعاها غیر حقیقی است روسیه مواضع تروریست ها را با هماهنگی با دولت روسیه مورد هدف قرار داده است.

پوچکوو در بخشی از سخنانش گفت :«اسد 4 سال مقاومت کرد و امروز تنها نیروی است که در برابر داعش قرار گرفته است".