.
.
.

ترکيه و متحدانش خواستار توقف حملات هوايی روسيه در سوريه شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه ترکیه روز جمعه 2 اکتبر در بیانیه مشترکی با شرکای این کشور در ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا علیه داعش، ضمن ابراز نگرانی شدید از کشته شدن غیرنظامیان سوری از روسیه خواستند که حملات خود به غیر نظامیان ومخالفان اسد را متوقف کند.

به گزارش العربیه، در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است که حملات هوایی روسیه به غیر نظامیان سوری باعث گسترش بیشتر جنگ و افزایش تندروی و افراطی گری دینی و مذهبی در منطقه خواهد شد.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه مشترکی خود با آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و کشورهای عربی منطقه همچنین از روسیه خواستند که حملات خود را به مواضع داعش محدود کنند.

در این بیانیه آمده است: «ما نگرانی عمیق خود را از بسیج نظامی روسیه در سوریه و به ویژه حملات نیروی هوایی این کشور به استان حماه، حمص و ادلب که دیروز به کشته و زخمی شدن غیرنظامیان منجر شد، و داعش را هدف قرار نداد، ابراز می کنیم».

این در حالی است که پوتین رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد ادعای مبنی بر اینکه غیرنظامیان سوری در حملات هوایی این کشور در سوریه کشته شده اند، یک نوع «حمله تبلیغاتی» است.

تصمیم روسیه برای انجام حملات هوایی در حمایت از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و افزایش مداخله نظامی ایران می تواند یک نقطه عطف در جنگی باشد که بیشتر قدرت های نظامی جهان را درگیر کرده است.

در همین حال یک منبع لبنانی گفته است که روز پنجشنبه ایران صدها نیروی نظامی برای حمایت از بشار اسد وارد سوریه شدند.