.
.
.

یمن.. نیروهای ائتلاف حوثی‌ها را از تنگه باب‌المندب بیرون راندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ائتلاف عربی با همکاری نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، موفق شدند با بیرون راندن شبه‌نظامیان حوثی و متحدانشان، جزیره میون و تنگه باب‌المندب یمن را به کنترل خود درآورند.

به گزارش خبرنگار العربیه، در درگیری‌های روی داده، ده‌ها تن از شبه‌نظامیان حوثی و وفاداران به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن، کشته شدند.

پیش از این منابع نظامی یمنی گفته بودند که کاروهان‌های بزرگ نظامی از منطقه چهارم در عدن به سمت تعز و باب‌المندب به حرکت در آمده‌اند. هدف این نیروها پشتیبانی از نیروهای مقاومت مردمی در مقابله با شبه‌نظامیان حوثی و صالح اعلام شده است. این در حالی است که صدها سرباز با زره‌پوش‌ها و خودروهای نظامی به منطقه کرش واقع میان تعز و لحج رسیدند تا این منطقه را از شبه‌نظامیان پاکسازی کنند.

نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی همچنین از پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی برخوردارند.

در همین حین، نیروهای مشترک در مأرب کنترل کامل خود بر سد مأرب را تکمیل کردند.

انفجارهای مهیبی هم صنعا پایتخت یمن را در اثر حملات هوایی گسترده جنگنده‌های ائتلاف به مواضع و پایگاه‌های نظامی شبه‌نظامیان حوثی و صالح لرزاند. مناطق کوه النهدین، مجتمع ریاست جمهوری و دو پاسگاه الصباحه و الحفا در جبل نقم از جمله مناطق هدف حمله بودند.

این تحولات با درگیری‌های شدید در منطقه الوزاعیه تعز و حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف به مواضع شبه‌نظامیان برای حمایت از نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی، همزمان شد.

همچنین در تعز ده‌ها تن از غیر نظامیان از جمله تعدادی زن و کودک در حملات موشکی بی هدف شبه‌نظامیان به شماری از محله‌های مسکونی، کشته شدند.

جنگنده‌های ائتلاف که از نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی حمایت می‌کنند، شماری از مواضع و مکان‌های تجمع شبه‌نظامیان حوثی و صالح را بمباران کرده و به کشته شدند حدود ۴۰ تن و زخمی شدن ۲۸ تن دیگر انجامیدند.