فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن..شکستهای پی در پی شبه نظامیان در تمام جبهه ها

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  منابع یمنی اعلام کردند شبه نظامیان و شورشیان قرار است اول ماه اکتوبر نیروهای خود را از بندر الحدیده به صنعا، پایتخت یمن، فراخوانند و نیروهای مستقر در این شهر را تقویت کنند. این نقل و انتقالهای بعد از آن صورت می گیرد که نیروهای ائتلاف عربی در استان مارب پیشروی کرده و در حال آزادسازی استان الجوف در نزدیکی صنعا هستند.

  پس از شکستها در جبهه مارب، شبه نظامیان حوثی و صالح مخلوع سعی کردند تا دست به حمله در استان جنوبی لحج بزنند، ولی با مقاومت شدید نیروهای مقاومت مردمی و قبائل روبرو شدند و شکست سختی خوردند.

  از سوی دیگر درگیریها در مناطق "ثعبات" و "الجحملیه" و "الکمب" در مرکز شهر تعز، منجر به کشته شدن دهها نفر از نیروهای شورشی و به غنیمت گرفتن تجهییزات نظامی آنها شد. در واکنش به این شکست نیروهای شبه نظامی شهر تعز را هدف آتشبارهای سنگین و موشکهای خود قرار دادند که به کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن دهها نفر از مردم غیرنظامی و از جمله تعدادی زن و کودک شد.

  شاهدان عینی از شهر الوازعیه در غرب استان تعز خبر می دهند که شورشیان حوثی قصد داشتند تا خط ساحلی که شهر تعز را به استان جنوبی لحج متصل می کند را قطع کنند، ولی نیروی هوایی ائتلاف مواضع آنها را بمباران کرده و شکست سختی به آنها وارد کرده است.

  با وجود پیروزیهای نیروهای مقاومت مردمی و ارتش یمن در تعز و شکستهای سنگین شورشیان در این استان، این نیروها احتیاج به ساز و برگ نظامی بیشتری دارند.

  فرماندهان نظامی مستقر در استان تعز و نیروهای ائتلاف عربی اولویت ویژه ای به شهر تعز و بیرون راندن شبه نظامیان از آن می دهند، زیرا استان تعز دروازه ورودی به شهر صنعا بحساب می آید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران