.
.
.

نیروهای مقاومت یمن و ائتلاف عربی سد مأرب را به کنترل خود درآوردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی، سه شنبه 29 سپتامبر پس از درگیری شدید با شبه‌نظامیان حوثی و وفاداران به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن، موفق شدند به طور کامل کنترل خود را بر سد مأرب بسط دهند. این در حالی است که هواپیماهای ائتلاف به بمباران مواضع شورشیان در صنعا و حدیده ادامه دادند.

در تحولی جدید، ده‌ها تن از شبه‌نظامیان حوثی در پی هدف قرار دادن کاروان‌های نظامی آن‌ها در دو منطقه الشقیره و مرکز مدریت الوزاعیه، کشته و زخمی شدند. این کاروان‌ها در حرکت برای تصرف دوباره مناطق نزدیک استان لحج بودند که پیش از آن از تصرف آن‌ها خارج شده بود.

پیش از این، نیروهای یمنی با در دست گرفتن کنترل چند تپه استراتژیک از جمله «المصاریه» پیروزی‌های بزرگی کسب کرده بودند. اکنون موفق شدند پس از وارد آوردن تلفات بزرگ به نیرو و تجهیزات شبه‌نظامیان در جبهه‌های مختلف نبرد، پیروزی‌های خود را با در دست گرفتن منطقه سد مارب، تکمیل کنند.

در همین حال جنگنده‌های ائتلاف با بمباران مواضع شورشیان در مناطق مختلف، به حملات خود ادامه می‌دهند. پایگاه هوایی الدیلمی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی صنعا و پادگان الخرافی در غرب پایتخت یمن، از جمله مناطقی هستند که بمباران شدند.

همچنین جنگنده‌های ائتلاف چند بار پایگاه دفاع هوایی در نزدیکی بندر الصلیف را در استان الحدیده، بمباران کردند.

در تعز نیز درگیری‌ها در مناطق الجحملیه، عصیفه و الکمب میان نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی، رئیس جمهوری قانونی یمن و کودتاگران که غیرنظامیان را در مناطق مسکونی بی‌رویه مورد هدف قرار می‌دهند، ادامه دارد.